Naujienos

Virtualios bokso treniruotės – efektyvi išeitis

2020-06-01

Asmeninio arch. nuotr.

Karantino metu nemažai sporto šakų treniruotes perkėlė į virtualią erdvę. Ne išimtis – ir boksas. Nors kontaktinio sporto treniruotės namuose ir salėje skiriasi gana smarkiai, nemažai įgūdžių įmanoma išsaugoti ir net patobulinti sportuojant namuose.

„Karališkas bokso klubas“ praėjusiais metais pradėjo vykdyti naują projektą, skirtą vaikų ir jaunimo supažindinimui su boksu ir aktyviai jų veiklai. Vaikams buvo pasiūlytos bokso ir „fitbox“ treniruotės, o jose jaunieji sportininkai gali lavinti greitį, ištvermę, koordinaciją, sustiprina kūnus, įgyja psichologinį pasitikėjimą savimi.

Fabijoniškių, Žvėryno gimnazijos, Antakalnio, Pavilnio ir Ryto progimnazijos bei Šilo mokyklos moksleiviai aktyviai lankė treniruotes ir tobulino savo įgūdžius, bet įprastą treniruočių ritmą sustabdė koronavirusas bei Lietuvoje paskelbtas karantinas. Jis pristabdė visą gyvenimą, tačiau tuomet atsirado naujos galimybės – nuotolinės treniruotės neišeinant iš namų.

Jau balandžio pradžioje startavo nuotolinės bokso treniruotės, naudojantis „Zoom“ platforma. Jomis galėjo naudotis visi mokyklos vaikai, taip pat nuoroda buvo pasidalinta „Karališko bokso klubo“ feisbuko puslapyje. Kiekvienas norintis vaikas galėjo dalyvauti bokso treniruotėse nuotoliniu būdu.

„Visoms minėtoms mokykloms buvo išsiųsti kvietimai tęsti treniruotes nuotoliniu būdu. Teko bendrauti su vaikų tėvais, kurių vaikai mokykloje aktyviai lankė bokso būrelį. Kai kurie nusprendė palaukti gyvų treniruočių, kadangi nenorėjo leisti vaikams dar ilgiau būti prie kompiuterio ekrano. Tėvai pažadėjo, kad į bokso būrelius vaikai sugrįš kai atsinaujins treniruotės gyvai“, - sakė projekto vadovas, boksininkas Vitalijus Volkovas.

Dirbant nuotoliniu būdu, labai daug kas priklauso nuo technikos ir programinės įrangos. Treneris prisipažino, kad teko įgauti įdomių patirčių, kai reikėjo prisitaikyti prie techninių pokyčių „Zoom“ programoje.

„Kadangi dirbau su vaikais, tai stengiausi parinkti įvairius pratimus, kad jiems nebūtų nuobodu. Taip ir vyksta darbas jau beveik du mėnesius, o dabar manau, kad pats laikas veiklą perkelti į lauką“, - pasakojo V. Volkovas.

Sportuojant namuose, galima atlikti daug įvairių bokso judesių, ypač stovėsenoje. V. Volkovas prisipažįsta, kad visus bokso elementus tobulai atlikti namų sąlygomis nėra įmanoma, tačiau treneris įžvelgė ir „Zoom“ treniruočių privalumą.

„Nuotolinėse treniruotėse pastebėjau, kad vaikai dirba labiau susikaupę ir nesiblaško, susikoncentruoja savo dėmesį“, - teigė V. Volkovas.

Taip pat treniruotės namuose skatina ir padidintą tėvų dėmesį. Dalis jų net sportuoja kartu su savo atžalomis.

„Tėvai stebi kaip vaikas sportuoja, kai kurie dalyvauja treniruotėje kartu, ar tiesiog padeda vaikui taisyklingai atlikti pratimą. Virtualios treniruotės parodė, kad vaikas visada gali sudalyvauti gyvose nuotolinėse treniruotėse, net ir būdamas atostogose su tėvais arba kai paprasčiausiai negali atvykti į salę“, - virtualių treniruočių naudą išskyrė V. Volkovas.

Planuojama, kad šis projektas vasarą savo veiklą pratęs gryname ore – Vingio parke. Kol kas dar yra dėliojamos paskutinės pasirengimo detalės. Planuojamas startas – nuo birželio antros savaitės. Treniruotės (1 val. trukmės) vyks 2 kartus per savaitę – pirmadieniais ir trečiadieniais (18 val. – jaunimas, 19 val. – pradinių klasių moksleiviai). Tėvai kviečiami sportuoti kartu.

Treniruotės bus atnaujintos ir Fabijoniškių gimnazijoje. Čia galės jungtis visi vaikai, kuriems bus patogi lokacija. Treniruotės vyks Didžiojoje sporto salėje arba futbolo aikštelėje lauke. Treniruotės vyks pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais (10 val. – jaunimas, 11 val. – pradinukai).

O tiems vaikams, kurie negali atvykti sportuoti gyvai, bus tęsiamos „Zoom“ nuotolinės treniruotės. Jos vyks antradieniais ir ketvirtadieniais 14 val.

Projektas „Pozityvios bokso ir fitneso treniruotės vaikams ir jaunimui“ vykdomas laimėjus konkursą ir gavus paramą iš Sporto rėmimo fondo pagal priemonę „Fizinio aktyvumo veiklos, skatinančios fizinio aktyvumo plėtrą“. Projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, propaguojant boksą ir kovos menų pagrindu parengtą fitneso programą.