Naujienos

Šiemet golfas Lietuvoje pradėtas žaisti ir žiemą

2020-12-10

Daugelis esame įpratę, kad atėjus šaltajam sezonui visas aktyvias pramogas paliekame kitam pavasariui ir susirangę namuose praktiškai užmiegame žiemos miegu. Taip, populiarios slidinėjimo kelionės būna išimtis, bet jos trunka trumpai, o šiemet tokia galimybė išvis beveik neegzistuoja. Mokslininkų teigimu, toks ilgas laiko periodas be judėjimo ilgainiui sukelia rimtų fizinių ir emocinių problemų. Žmonės tampa vangesni, piktesni, išsivysto lėtinės ligos. Kai kurie medicinos specialistai ilgalaikius karantino ir užsidarymo namuose padarinius net vadina artėjančia „trečiąja banga“ – masiniu lėtinių sveikatos problemų padidėjimu visuomenėje. Tačiau panašu, jog atsirado naujų būdų, kaip skatinti žmonių judėjimą nepropaguojant draudžiamų susibūrimų viešose vietose. Nuo šių metų Lietuvoje atsirado iniciatorių, įgyvendinusių žiemos golfo idėją.

Greta Vilniaus įsikūrusio Europos Centro Golfo Klubo direktorė Irma Markevičienė, paprašyta daugiau papasakoti apie naują visuomenės sveikatinimo projektą, neslepia pakilios nuotaikos. „Daugelis golfą įsivaizduoja kaip užsiėmimą, kurį galima praktikuoti tik šiltuoju metų laiku. Iš Holivudo filmų į atmintį įsirėžę vaizdai su golfo aikštynais ir palmėmis galvoje sukuria daug stereotipų. Iš tiesų su protingai pasirinkta apranga golfą galima žaisti bet kokiu oru – ir tai yra netgi labai malonu. Džiaugiuosi, kad nuo šiol žiemą galima pasivaikščioti ne tik parkuose, bet ir po golfo laukus“.

Paklausta, kokių priemonių reikėjo imtis, kad šis sumanymas būtų įgyvendintas, I. Markevičienė pasakoja, jog norint paruošti ir pritaikyti aikštyna veikimui žiemą reikėjo išpildyti tam tikras technines sąlygas. Pasak klubo vadovės, aikštyno žolė yra labai jautri, todėl ant jos negalima smūgiuoti golfo lazdomis esant šalnoms ar sniegui. Dėl to kiekvienam žaidėjui buvo parūpinti specialūs žolės kilimėliai, nuo kurių gali būti atliekami smūgiai. Trumpėjant dienoms ir vis anksčiau aplankant tamsai taip pat buvo pasirūpinta, kad tam tikros golfo klubo teritorijos dalys būtų apšviečiamos ir visi norintys galėtų patogiai treniruotis net ir saulei nusileidus. O kad klientai nesušaltų, pagrindiniame pastate visada galima rasti užkandžių ir išgerti karštos arbatos išsinešimui. Anot pašnekovės, tokia pramoga vienam žmogui kainuoja vos nuo 10 eurų. Taigi, atvykti ir išbandyti naują aktyvaus laisvalaikio būdą gali beveik visi.

„Norime, kad kuo daugiau žmonių atrastų ir pamiltų golfą. O tie žaidėjai, kurie jau praktikavosi ištisą pavasarį ir vasarą – turėtų galimybę ir toliau tęsti savo mylimą veiklą. Dabar, kai užsidarė beveik visos pramogų vietos ir sporto klubai, žmonės nebežino, kaip leisti savo laisvalaikį. Golfas, tuo tarpu, yra viena iš tų pramogų, kurios pandemijos laikotarpiu gali užtikrinti saugumą – čia tiek erdvės, kad nesutiksite nė vieno žmogaus bent kelių šimtų metrų spinduliu“, – sako Europos Centro Golfo Klubo vadovė.

Panašu, jog žmonių išradingumui ribų nėra, o noras judėti ir būti gryname ore laužo net įsisenėjusius stereotipus ir padeda ieškoti naujų kelių sprendimams. Kas būtų pagalvojęs, kad golfas Lietuvoje taps populiariu žaidimu. Juo labiau – tokiu populiariu, kad smūgiuoti kamuoliukus į tolį atsiras gausybė norinčių net ir žvarbią žiemą.