Naujienos

Pirmą kartą lietuvė žais neoficialaus pasaulio golfo mėgėjų čempionato atkrintamosiose varžybose

2020-08-27

Gilė Bitė Starkutė sėkmingai startavo seniausiose ir labiausiai prestižinėse golfo moterų mėgėjų varžybose „The Women‘s Amateur Championship“, kurios šiemet vyksta prie Liverpulio (JK) esančiame „West Lancashire“ golfo lauke. 74 smūgiais sužaidusi lauką Lietuvos golfininkė pateko tarp 64 žaidėjų, kurios tris dienas kovos atkrintamosiose varžybose.

Moterų mėgėjų čempionatas (The Women‘s Amateur Championship), anksčiau vadintas Britų moterų  atviruoju čempionatu  (British Ladies Amateur) vyksta nuo 1893 metų. Tai golfo varžybos, kurios kartu su nuo 1895 m. JAV vykstančiu „The US Women’s Amateur Championship“  yra seniausios ir labiausiai prestižinės moterų mėgėjų golfo varžybos – neoficialūs planetos čempionatai.

Pernai Gilė Bitė Starkutė į varžybas nepateko, o šiemet jau buvo pakviesta į abu čempionatus. Į JAV dėl COVID 19 pandemijos nuvykti nepavyko. Deja, Jungtinės Karalystės vyriausybė dėl antrosios koronaviruso epidemijos bangos užkirto kelią varžybose dalyvauti Prancūzijos, Ispanijos, Švedijos žaidėjoms. Tačiau atvyko stipriausios Italijos, Vokietijos, Danijos, Suomijos, Šveicarijos golfininkės. Ir, aišku, tradiciškai varžybose daug Anglijos, Velso, Škotijos ir Airijos golfininkių, tarp kurių ir pernykštė varžybų nugalėtoja anglė Emily Toy.

Rugpjūčio 25 d. vykęs pirmasis varžybų etapas buvo sustabdytas dėl audros „Francis“: smarkus lietus užtvindė laukus, o 50 km per valandą siekiantis vėjas neleido kamuoliukui nustovėti ant žemės. Organizatoriai sutrumpino atrankines varžybas iki vienos dienos, kurią Gilė Bitė Starkutė sužaidė puikiai – dviem smūgiais daugiau standartinio lauko smūgių skaičiaus (par) ir pateko tarp 20 geriausių žaidėjų. Nuo rugpjūčio 27 d. tęsis atkrintamosios varžybos, kai kovojama dėl pergalės kiekvienoje duobutėje. Į tolesnį etapą patenka tik dvikovos nugalėtoja. Toks yra istorinis golfo žaidimas, reikalaujantis daugiau laiko nei paprastas taškų rinkimas. JK Moterų čempionatas trunka 5 dienas. Trečią dieną pradeda tik 64 žaidėjos, po pietų žaidžia tik 32 nugalėtojos. Paskutinę dieną dėl čempionės titulo kovoja dvi finalininkės. Tapti nugalėtoja – ne tik garbė paturėti turnyro taurę. Čempionė gauna kvietimus dalyvauti  trijuose svarbiausiuose golfo profesionalių turnyruose: „AIG Women’s Open“, „US Women’s Open“, „The Evian Championship“ ir mėgėjų „Augusta National Women’s Amateur Championship“.

Varžybas organizuoja R&A – JK įsikūrusi organizacija, kuri kartu su USGA (JAV golfo asociacija) nustato pasaulio golfo standartus (taisyklių, įrangos), apibrėžia golfo mėgėjo statusą.

 

 

Varžybų rezultatus galite stebėti čia.

Video interviu su Gile Bite Starkute po pirmosios dienos čia.