Naujienos

#MOTIVERSITETAS - naujas projektas jaunajai kartai

2020-12-11

Jaunoji karta yra ta visuomenės dalis, kuri patiria daugybę    iššūkių – savęs paieškos, noras būti geriausiu, konkurencija tarp bendraamžių, kylantys sunkumai mokymosi procese, turiningo ir produktyvaus laisvalaikio stoka bei motyvacijos, fizinio aktyvumo trūkumas. Todėl jaunimą yra svarbu sudominti bei įkvėpti pokyčiams.

„Mokykloje mokomės daug įvairių dalykų, įgyjame pradines bazines žinias, tik, deja, jaunimui, kaip gyventi, kaip pasitikėti savimi, siekti tikslų ir daugybę kitų atsakymų reikia ieškoti kažkur kitur. Puiku, jei augama šeimose, kur tėvai yra puikus pavyzdys ir sugeba nukreipti, patarti, padėti, o jeigu ne... Tad pradėjome galvoti apie gyvenimo pamokas moksleiviams. Nors viešojoje erdvėje, ieškant, tikrai galima rasti daug puikaus motyvuojančio turinio, psichologinių paskaitų, seminarų, bet daugelis jų skirti suaugusiems. Taip ir gimė „Motiversiteto“ idėja, kuriame daug patirčių sukaupę, gyvenimo pamokas išmokę savo sričių specialistai, visuomenės veikėjai, žymūs žmonės dalinsis patirtimi bei kalbės aktualiomis jaunimui temomis“, – pasakoja VšĮ „Sveikas miestas“ komunukacijos vadovė Karolina Dilytė.

„Motiversitetas“ – tai virtualus projektas, gyvenimo universitetas moksleiviams, kurio metu bus pristatoma video formatu serija išskirtinių gyvenimo pamokų, protingų, motyvuojančių, naudingų kalbų apie verslumą, fizinį aktyvumą, emocinę sveikatą, turininga laisvalaikį.

Pirmuosiuose video su jaunimu „G&G Sindikato“ lyderis, aktyvų gyvenimo būdą propaguojantis Gabrielius Liaudanskas (Svaras), pasidalins praktiniais patarimais, kurie  motyvuos moksleivius pasirūpinti savo fizine sveikata. „UNO Parks“ – nuotykių parkų Lietuvoje ir visame pasaulyje įkūrėjas Marijus Krasnickas pristatys savo verslo sėkmės istoriją, pasidalins naudingais patarimais, kaip turiningai išnaudoti karantino laikotarpį, kaip ugdyti verslumą bei tobulėti. Jaunasis verslininkas, įmonių „GG gaming lounge“ ir VR SPOT  įkūrėjas Lukas Verpetinskas moksleivius geriau supažindins su profesionaliai žaidžiamų žaidimų pasauliu (visame pasaulyje sparčiai populiarėjančiu, milijoninę auditoriją turinčiu ir tuoj Olimpine sporto šaka tapsiančiu – Esportu), jo nauda ir galimybėmis. Žinomas reperis, didžėjus, visuomenės veikėjas, sparčiai muzikinės karjeros laiptais Turkijoje kopiantis Sezeras  Saylikas (Sezzy) su jaunimu pasidalins asmenine patirtimi, susijusia su patyčiomis, pristatys būdus, galinčius padėti jų išvengti bei pasitikėti savimi. 

„Ilga laiką gyvendamas Lietuvoje pastebėjau, kad patyčios čia yra tapę tiesiog normaliu reiškiniu. Ir pats tai patyriau dėl tautybės, kitokios išvaizdos ir panašiai. Baisiausia, kad ypač jauni žmonės nuo to kenčia ir net turėdami savo talentus bijo jais dalintis viešojoje virtualioje erdvėje vien dėl to, jog baiminasi būti pašiepti ir sukirtikuoti. Tai išties yra didžiulė problema ir turime kiekvienas susimąstyti apie tai. Todėl apie patyčias reikia kalbėti, reikia pastebėti šiuos reiškinius ir su jais kovoti, dalintis gerąja patirimti“, – išskiria garsus reperis Sezeras  Saylikas (Sezzy).

Pirmuosius „Motiversiteto“ video galima rasti specialiame „YouTube“ kanale.

Projektą palaiko Vilniaus miesto savivaldybė, organizuoja VšĮ „Sveikas miestas“.