Naujienos

Lietuvos neįgaliųjų tenisui įsižiebė parolimpinės viltys

2019-12-30

Sekmadienį baigėsi tris dienas trukusi Tarptautinė neįgaliųjų teniso mokymų Kalėdinė sesija (International Wheelchair Tennis Christmas masterclass). Vilniaus SEB arenoje tokio masto tarptautinis renginys buvo surengtas pirmą kartą. Jame dalyvavo apie keturiasdešimt aktyvių dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos, kurie savo teorinius ir praktinius įgūdžius lavino padedami žymių trenerių Terezos Stenclavos (Latvija), Nimrod Bichler ir asistento Genadijaus Kochanovo (Izraelis). Pagrindinis šių mokymų tikslas – sudaryti sąlygas neįgaliems sportininkams ir jų treneriams kelti kvalifikaciją, susipažinti su naujomis žaidimo technikomis, semtis žinių iš patyrusių trenerių ir vienas kito.

Lietuvos neįgaliųjų teniso klubo atstovas, renginio organizatorius Michailas Levinas pabrėžė ir nemažiau reikšmingą socialinę šio renginio pusę: svarbus ne tik sportinis renginio aspektas – fizinio aktyvumo ir profesinių įgūdžių gerinimas, bet ir tuo pačiu ir socialinis bendravimo aspektas. Žmonės bendrauja, mezga ryšius, keičiasi patirtimi. Taip vyksta socialinė integracija, atviras bendravimas, kuris neįgaliesiems labai svarbus.

Nimrod Bichler„Neįgaliųjų tenisas – viena iš parolimpinių sporto šakų. Svarbu paminėti, jog šiuo metu svarstoma galimybė Lietuvai 2021 metais Vilniuje organizuoti pasaulio čempionato kvalifikacinę atranką. Tai didžiulis renginys ir pasiekimas Lietuvai. Šiuo metu vyksta derybos su Tarptautine teniso federacija, laukiame atstovų, kurie įvertins visas sąlygas ir nuspręs ar infrastruktūra tinkama. Dedame visas viltis, kad po poros metų Lietuva galės organizuoti ir priimti BNP Paribas pasaulio čempionato kvalifikacinės atrankos turnyro dalyvius“ – pasakojo M. Levinas.

Nebe pirmą kartą Lietuvoje viešintis treneris iš Izraelio Nimrod Bichler teigiamai vertino Lietuvos atstovų pasirengimą ir teigė matantis šviesią neįgaliųjų teniso ateities viziją. „Reikia tęsti teisinga linkme pradėtus darbus; didinant viešinimą, pritraukiant didesnį finansavimą Lietuva gali tapti neįgaliųjų teniso sporto šakos vedle Pabaltijo valstybėse ar net lyderiauti pasaulyje. Čia matau labai daug potencialo – puikią infrastruktūrą, tobulėjančius trenerius ir itin perspektyvią žaidėją Agniešką Toločko, kuri turi daug šansų ateityje dalyvauti parolimpinėse varžybose“ – kalbėjo N. Bichler.

Tarptautiniam turnyrui prilygstančias tris intensyvias mokymų dienas surengė jau dešimtmetį šalyje veikiantis Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas (LNTK). Klubo vizija – vystyti šį sportą Baltijos šalyse ir suteikti galimybę profesionaliems sportininkams bei visiems norintiems užsiimti aktyvia teniso veikla.

Tarptautinių neįgaliųjų teniso mokymų Kalėdinė sesija buvo surengta kartu su partneriais ir rėmėjais – Tarptautinė teniso federacija (ITF), Sporto rėmimo fondas, Latvijos dūmos sporto ir kultūros departamentas, „Sveikas miestas“ bei Izraelio ambasada Lietuvoje.