Naujienos

Lietuvos golfo kultūra susižavėjo net Suomijos golfo federacijos prezidentė

2020-07-28

Organizatorių nuotr.

Atlaisvinus tarpvalstybinį susisiekimą, Lietuva sulaukia vis daugiau svečių iš užsienio. Praėjusią savaitę Lietuvoje lankėsi Suomijos golfo federacijos prezidentė Hanna Hartikainen, su tikslu aplankyti Lietuvoje esančius golfo klubus ir įvertinti šio sporto padėtį mūsų šalyje. Suomija – valstybė, kurioje ypatingai išvystyta golfo kultūra. Ten šiuo metu yra daugiau, nei 140 tūkst. golfo žaidėjų. Nepaisant to, golfo federacijos prezidentė savo vizito metu buvo itin sužavėta dabartine Lietuvos golfo kultūros padėtimi.

Pasak H. Hartikainen, Vilnius yra unikali vieta golfo turizmui. Aplink sostinę įsikūrę net keli golfo klubai, tarp kurių vienas (Europos Centro Golfo Klubas) suteikia savo svečiams išskirtinę galimybę apsilankyti ir pačiame Europos Geografiniame Centre bei gauti tai patvirtinančius vardinius sertifikatus. Prezidentė taip pat liko sužavėta lietuvių svetingumu ir sugebėjimu priimti svarbius užsienio svečius. „Čia sutikau nuostabių žmonių, mus šiltai pasitiko. Turėjome progą apsilankyti ir pačiame Vilniaus mieste. Jis nuostabus!”, - sakė olimpinės sporto šakos atstovė.

Tiesa H. Hartikainen pabrėžė ir lūkestį užmegzti tvaresnius santykius su Lietuvos golfo atstovais. „Koloboracija su Baltijos valstybėmis galėtų būti aktyvesnė, turint omenyje, kad esame šalys-kaimynės. Pandemijos akivaizdoje golfas tapo viena pagrindinių sporto šakų, leidžiančių būti gryname ore ir išvengti didelių susibūrimų. Norėtume, kad žinia apie golfą plistų sėkmingiau, o tam labai svarbus tarpusavio bendradarbiavimas“, - teigia Suomijos golfo prezidentė.