Naujienos

Geriausiai pasirodę Rokas Ignotas ir Audronė Locaitytė tapo Lietuvos riedlenčių sporto čempionais

2020-07-07

Gintaras Kadziliauskas

Liepos 4d. Vilniuje įvyko trečiasis oficialus Lietuvos Respublikos riedlenčių čempionatas.  Į naująjį betoninį riedlenčių parką prie Baltojo tilto susirinko bene keturiasdešimt dalyvių iš visos Lietuvos. Pirmą kartą čempionate debiutavo moterų grupė, o savo jėgas ir triukus pradedantieji ir pažengę sporto atstovai demonstravo iš viso keturiose grupėse.

 

„Be galo džiaugiamės, kad pasaulinė pandemija nesutrukdė įgyvendinti planų ir riedlenčių čempionatas įvyko. Ypatingai džiugu, kad pagaliau toks renginys galėjo įvykti sostinėje, kur visai nesenai atidarytas naujasis betoninis parkas, besilygiuojantis į pasaulinio lygio ekstremalaus sporto erdves. Tad pirmiausia norėtųsi padėkoti Vilniaus miesto savivaldybei už infrastruktūrą ir žinoma visiems renginio partneriams, komandai bei dalyviams už riedlenčių sporto puoselėjimą Lietuvoje“, – po renginio džiaugėsi Lietuvos riedlenčių federacijos prezidentas Justinas Ivoška. „Šiemet pirmą kartą startavo moterų grupė, o jaunuoliai galėjo varžytis ne tik pagal profesionalumo lygį bet ir pasitikrinti jėgas savo amžiaus kategorijoje. Daugiau grupių leido pritraukti daugiau dalyvių ir pamatyti augantį Lietuvos riedlentininkų lygį“,- pridūrė J. Ivoška.

 

Vyrų PRO grupės įskaitos finale dvidešimtmetis klaipėdietis Rokas Ignotas surinko 16,43 balų iš 20 galimų ir aplenkė praeitų metų čempioną Dovydą Jucį, surinkusį 15,86 taškų. Trečioje vietoje liko dvidešimt devynerių Andrius Ūsas, už geriausius savo pasirodymus surinkęs 15,34 taškus. Jauniausi Vyrų PRO grupės dalyviai, pirmą kartą besivaržantys su suaugusiais - dešimtmetis Vainius Janeliūnas ir keturiolikmetis Gintaras Kadziliauskas - kvalifikacijoje pateko tarp 10 geriausių ir finale taip pat varžėsi dėl čempionų titulo.

 

 „Džiaugiuosi įrodęs sau, kad galiu gerai susitvarkyti su nauja vertinimo sistema, nes žiemą Rygoje vykusiame Baltijos šalių čempionate nekaip sekėsi rinkti taškus. Šįkart pasirinkau tinkamą strategiją ir daug laiko skyriau treniruotėms naujame Vilniaus skatepark‘e , tad pavyko iškovoti pirmąją vietą“,- sakė Rokas Ignotas. „Labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje pradedama suvokti betoninių riedlenčių parkų vertę ir ilgaamžiškumą, ir pagaliau po truputį baigiasi medinių rampų era, kuri yra visiškai netikusi mūsų klimatui. Kalbant apie ateities planus, stengsiuosi ir toliau važinėti kuo daugiau, rodyti naujajai kartai gerą pavyzdį, išvengti traumų, dalyvauti visose įmanomose varžybose ir siekti dar geresnių rezultatų“, - ateities perspektyvomis dalinosi Rokas.

 

Pirmą kartą čempionate debiutavusioje moterų PRO grupėje nugalėtoja tapo dvidešimt septynerių Audronė Locaitytė, surinkusi 10,70 balų. Antrąją vietą užėmė dvidešimt trejų Julija Vinciūnaitė su 10,10 taškų, trečiąją – nedaug atsilikusi, su 9,23 balais – dvidešimt septynerių Viktorija Žukauskaitė.

 

„Tai, kad laimėjau pirmąją vietą man yra staigmena. Tiek kultūrą, tiek parką vertinu labai teigiamai, smagu praleisti laisvalaikį su pozityvias, palaikančiais riedlentininkais atnaujintame parke. Riedlenčių sportas yra vienas iš mano mėgstamiausių, jis ir toliau užims mano laisvalaikį”, - emocijomis po laimėjimo dalinosi Audronė Locaitytė.

 

Pradedančiųjų iki 13 metų grupės įskaitos finale sužibėjo trylikametis Lukas Vaškelaitis. Nedaug atsiliko jo vienmetis Rokas Giedraitis, o trečiąją vietą užėmė jauniausias varžybų dalyvis – septynmetis Tajus Jablonskas. Jaunių 14-17 metų grupės nugalėtoju tapo septyniolikmetis Kernius Trakymas, antrąją vietą užėmė trylikametis Natanas Smelkinas, panoręs varžytis su vyresniaisiais, ir trečiąją – keturiolikmetis panevėžietis Pijus Povilauskas.  Abiejų grupių nugalėtojai dalyvavo žiemą vykusiame Baltijos šalių riedlenčių čempionate, kur taip pat užėmė prizines vietas.

 

Kvalifikacijos metu riedlenininkams buvo skirtos dvi minutės, o finalo metu du bandymai po vieną minutę. PRO grupių dalyviai finale papildomai turėjo penkis bandymus savo geriausiam triukui pasirinktoje parko sekcijoje. Važiavimo metu teisėjai vertino atliekamų triukų techniką, sudėtingumą, jų skaičių, kaip išnaudojamos parko figūros, taip pat – stilių. Pasirodymus vertino trys teisėjai iš Lietuvos.

 

“Pradedančiųjų ir jaunių grupėse kaip ir buvo galima tikėtis prizines vietas išsidalino perspektyvūs jaunuoliai, savo važiavimais mažai nusileidę PRO grupės dalyviams. Žinoma, kad visose grupėse nugalėjo stipriausi ir tikiuosi, jog tai bus paskata toliau siekti sportinių aukštumų”, - apibendrino  J.Ivoška.

 

“Nors pasaulinė pandemija sutrikdė ir nukėlė Olimpinių žaidynių kvalifikacinį sportininkų sezoną, mūsų nacionalinis čempionatas gavo pirminį pripažinimą iš pasaulinės riedlenčių federacijos, ir tai suteikia vilties, kad visgi turėsime pirmuosius Olimpinius taškus į perkeltas Tokijo olimpines žaidynes 2021!  Tad dar kelios biurokratinės  procedūros ir PRO grupių dalyviai pretenduoja pirmą kartą patekti į pasaulio riedlentininkų reitingą. Suformuota komanda ateinančiais metais turėtų pradėti savo pasirodymus atrankiniuose etapuose visame pasaulyje”, - apie artimiausias riedlenčių sporto perspektyvas Lietuvoje pridūrė J. Ivoška.