Naujienos

Futbolo mokykla Vilniuje arba koks būrelis geriausiai tiks mano vaikui?

2020-02-05

Iš vienos pusės sostinėje vaikus auginantys tėvai gali džiaugtis - pasirinkimų, kur atžala gali mokytis ar leisti laisvalaikį - daugybė. Iš kitos - sudėtinga rinktis tada, kai tokia plati pasiūla, mat yra tiek daug pliusų bei traukos objektų. Svarbiausia tėvams ar globėjams yra nepasimesti ir per prievartą nesistengti vaikui įpiršti kokio nors užsiėmimo. Reikia skatinti bandyti, tačiau atsiriboti nuo savo svajonių projekcijos. Taip, tai gali būti smagu jums, tačiau tai tikrai nereiškia, kad vaikas nori sekti jūsų pėdomis. Futbolas, krepšinis, plaukimas, dailė, technikos būrelis… Nesvarbu, ką lankėte jūs, pabandykime panagrinėti tai, kas galėtų būti jūsų atžalos popamokinė veikla!

Užsiėmimai vaikui - krepšinio, futbolo ar kito sporto mokykla - nuo mažumės

Sporte ugdomas konkurencingumas, dėl to svarbu pradėti anksti

Pagrindinių komandinių sporto šakų komandos buriasi jau nuo pirmųjų klasių. Kuo anksčiau vaikai imasi mokytis žaisti kartu, pagal taisykles, tuo anksčiau jie supranta komandinį darbą, ima susirasti draugų, tobulėja ir stiprėja fiziškai.


Visada populiarus krepšinis nebūtinai bus geriausias pasirinkimas. Užsukę į bet kurios futbolo mokyklos puslapį - fkvilnius.lt, galite pamatyti, kad gerėja sąlygos ir žaisti populiariausią planetos žaidimą. 

 

Esmė tokia, kad čia dažniausiai save realizuoja berniukai. Mergaitės paprastai dažniau linkusios į individualesnes sporto šakas (atletika, gimnastika), tačiau ir komandinis sportas ima vis dažniau dominti jaunasias damas. Svarbu stebėti vaiką namuose. Ar jį sudomina krepšinio varžybos per televizorių? Galbūt jis ar ji imituoja slidininką(-e), nuolat kalba kaip gražu sukti lanką ar neišlipa iš baseino vandens parke? 

 

Pagal tai galite lengvai pamatyti tai, kas patiks atžalai. Tiesa, vaikai neretai susižavi ir tuo, kas patinka jų idealams - tėvams. Tačiau būkite atsargūs ir nieko per prievartą nekiškite.

Ypač komandiniame sporte svarbu kuo anksčiau įsilieti į kolektyvą

Komandiniame sporte (futbolas, krepšinis, rankinis, tinklinis) yra labai sunku ateiti ir įsilieti jau būnant (vaikui) brandžiame amžiuje. Pradėti reikėtų iki 10-ies ar bent jau pagrindinio augimo spurto (~13-os), nes po to vaikas neretai ateina į susiformavusias komandas ir jam darosi sunkiau save realizuoti.

 

Viskam yra išimčių ir tai nėra kažkokios aiškios ribos, tačiau dažniausiai, pauuglystės metais pačius jaunuolius tokie barjerai (nejaukūs momentai, kada nieko nepažįsti, sėdėjimas ant suolelio) labai atbaido.

Menas - Vilniuje galimybės neribotos

Populiariausi tėvų pasirinkimai

Sportas - tik viena, bet ryški medalio pusė. Vaikas kuo puikiausiai save realizuoti ir linksmai laiką praleisti gali ne tik sporte. Tarp populiariausių vaikų būrelių, kurie nėra priskiriami sportui, rasime dailę, dainavimo arba grojimo pamokėles, chorą, vis populiarėjančius kompiuterinio raštingumo arba programavimo kursus. 

 

Galbūt net labiau nei sporte svarbu ugdyti meno būrelį lankančios atžalos “storą odą” ir atsparumą kritikai. Jeigu jis arba ji nuspręstu save realizuoti dainuodami, piešdami ar kažką kurdami - turi būti pasiruošę tiek asmeninei, tiek pašalinei kritikai. Būkite besąlygiškai palaikantys ir leiskite vaikui pajusti pasitikėjimą savo jėgomis. Kūryboje tai yra be galo svarbu, nes įveikti save ir parodyti piešinį, padainuoti dainą ar sugroti kūrinį (ar paleisti tą patį savos kūrybos žaidimą) prieš kitus žmones reikia itin daug drąsos.

Galbūt atžalai patinka kažkas naujo?

Įmanoma ir tokia situacija, kad jūsų vaikui nė kiek nepatinka jokie tradiciniai užsiėmimai. Tokiu atveju reikia domėtis tiek pat, kiek domisi jūsų vaikas.

 

Galbūt jis arba ji nori valdyti radijo bangomis valdomus automobilius? Galbūt jam knieti sukalti inkilą ar rūpintis šunimis? Galbūt ji nesustoja kalbėti apie tai, kaip ji norėtų siūti rūbus arba vaidinti teatre? Nesvarbu, ką jūsų atžala nori veikti, svarbu, kad jūs rastumėte laiko juos paskatinti nueiti į būrelį, ten juos palydėtumėte ir visada palaikytumėte, mat sostinėje popamokinių veiklų yra apstu.