Naujienos

Didžiausios Lietuvoje multisporto varžybos „Vilnius Challenge“ nepaliko abejingų

2021-06-07

Evaldo Rudžio nuotr.

Šeštadienį Lietuvos sostinėje praūžė didžiausios mūsų šalyje multisporto varžybos „Vilnius Challenge“. Po priverstinės vienerių metų pertraukos vykusios varžybos vėl pritraukė šimtus dalyvių, kurie rungėsi keturiose skirtingose trasose.

Pačioje sudėtingiausioje – juodoje – trasoje tarp vyrų triumfavo „Sietynas Pro Racing“ duetas – Domantas Cibas ir Vytautas Ralys. Jie sudėtingą trasą su įvairiausiomis kliūtimis, užduotimis bei nemažais fiziniais išbandymais įveikė per 6 val. 38 min. 16 sek.

Antrąją vietą užėmė Dovydo Mickaus ir Luko Petrovo duetas (6:50.33), trečiąją – Jurgis Stasinas ir Laurynas Marcinkus (8:42.11).

„Tikėtis pergalės dar nestartavus būtų buvę naivu, nes net labai gerai pasiruošus fiziškai, multisporto varžybose gali iškilti nenumatytų dalykų, pvz. techninės problemos ar navigacijos klaidos. Kai peržiūrėjome starto protokolus, supratome, kad jei nedarysime didelių klaidų, tai būsime tarp prizininkų, o dėl pergalės, kaip visada, reikės pakovoti“, - mintimis dalinosi D. Cibas.

Apie tai, kad šiemet pavyks surengti šias varžybas, organizatoriai pranešė likus vos keletai savaičių. Visgi dalyviai džiaugėsi, kad trasos buvo parengtos puikiai.

„Norėčiau šiemet pagirti organizatorius dėl trasos. Ji buvo įdomi, greita ir dinamiška. Kiekvienos rungties ilgis parinktas toks, kad per daug neatsibostų, o kalbant apie konkrečias rungtis, tai įdomiausia ir įsimintiniausia buvo „Montis Magia“ paruoša rungtis. Tai buvo oro perkėla per upę ir leidimasis virve su šuoliu į upę. Pati sunkiausia mūsų komandai buvo laipiojimo užduotis „Adventica“ salėje. Nors tuos užduotys skirtos vaikams, bet po 6 val. trasoje jos mums buvo vos įveikiamos. Beje, vienas iš prizų buvo diena „Adventica“ salėje, todėl bus proga sugrįžti ir pasitreniruoti kitam kartui“, - šypsojosi D. Cibas.

Kaip įprasta, daug didesnio dėmesio susilaukė mažesnio fizinio pasirengimo reikalaujančios raudonos ir mėlynų trasų varžybos.

Raudonos trasos atskirose klasėse triumfavo Rūta Cimarmanaitė ir Vytautas Jezepčikas (mišrios poros), seserys Jurgita ir Rasa Sakalytės (moterų duetai) bei Aidas Barkauskas ir Artūras Liubartas (vyrų duetai).

„Labai džiaugiamės pergale. Puikiai praleidome laiką, nors netrūko iššūkių. Su sese komandoje dalyvaujame „Vilnius Challenge“ jau ketvirtą kartą. Nors žinojome, kol maždaug reikėtų tikėtis, organizatoriai vis tiek sugebėjo nustebinti su plaukimo baidarėmis prieš srovę. Tai buvo sunkiausia rungtis, kuri atėmė labai daug jėgų“, - įspūdžiais dalinosi R. Sakalytė.

Mėlynoje trasoje nugalėtojais tapo Ramūnas Adamonis ir Sandra Gembutaitė (mišrūs duetai), Ugnė Budzevičiūtė ir Simona Šulžickytė (moterų duetai) bei Marijus Dulskis ir Vaidas Račkauskas (vyrų duetai).

Naujokai ir pradedantieji varžėsi žalioje trasoje. Visgi net ir čia reikėjo nemažai pastangų, nes net ir greičiausieji trasoje užtruko ilgiau nei 2 val.

Tarp mišrių porų nugalėjo Mindaugas Bacius ir Brigita Bacienė, tarp moterų – Nida Binkauskė bei Vaida Ugnė Baranauskaitė, tarp vyrų – Mykolas Sabaitis bei Artūras Mačiūnas.