“Velomaratonas“ – už neįgaliųjų integraciją Sveikas Miestas

“Velomaratonas“ – už neįgaliųjų integraciją

2012-07-12

„Velomaratonas“ kviečia neįgaliuosius registruotis ir dalyvauti gražiausioje dviračių šventėje rugpjūčio 25 dieną. Šios iniciatyvos tikslas – padėti jiems pilnavertiškai integruotis visuomenėje per įvairius sporto, laisvailaikio renginius Lietuvoje.

VšĮ „Sveiko miesto“ žmonių su negalia sporto projektų vadovo Aleksandro Pacevičiaus teigimu, tokios iniciatyvos yra sveikintinos, nes šiandieninė situacija tokia, kad neįgalieji dar pakankamai vangiai dalyvauja įvairiuose Lietuvos visuomeniniuose renginiuose.

„Velomaratonas”, bendradarbiaujantis su VšĮ „Sveikas  miestas“, kviečia žmones su negalia prisijungti bei vieningai kartu su kitais „Velomaratono 2012“ dalyviais pagal savo pajėgumus įveikti trasą.

Renginio dieną trijų grupių dviratininkai – vaikai, mėgėjai ir sportininkai – važiuoja dviračių maratono trasa, besidriekiančia Vilniaus senamiesčiu bei Neries krantine. Sportininkų grupės dalyviai gali rungtis 80 arba 40 km distancijoje, mėgėjų kategorijos dalyviai važiuos pasirinktinai iki 8, 16 ar 24 km distanciją, o vaikų grupė – 2,4 km. Žmonėms su negalia siūloma išbandyti mėgėjų trasą, kurios vienas ratas yra 8 km.

„Velomaratono“ trasą 2010 metais neįgaliųjų vežimėlyje sėkmingai įveikęs Vytautas Mateika teigia, kad jo buvimas trasoje puikiai įrodė – „Velomaratone“ gali dalyvauti visi norintys.

„Iš tiesų, labai daug kas priklauso nuo mūsų pačių požiūrio, tačiau žmogui su negalia yra labai svarbus ir palaikymas iš aplinkinių. Pagrindinis neįgaliųjų noras ir siekis – įsijungti į sveiką visuomenę, dalyvauti bendruomenės gyvenime ir nesijausti atstumtaisiais. Žmogus su negalia sugeba daugiau, jei jis yra pakankamai skatinamas veikti atviroje visuomenėje“, – teigė Vytautas Mateika.

Pagrindinės „Velomaratono“ partnerės ERGO draudimo grupės strateginio marketingo direktoriaus Baltyjos šalyse Irmanto Šerio teigimu, ši iniciatyva savaime padės pažvelgti į žmogų su negalia, pastebint jų sugebėjimus ir galimybes, bet ne apribojimus.

„Jei atsirastų daugiau susikalbėjimo ir tarpusavio supratimo, siena tarp negalios žmonių ir visuomenės subyrėtų, padėtis palaipsniui gerėtų“, – kalbėjo Irmantas Šerys.

Pasak renginio organizatorių, žmonės su negalia kviečiami dalyvauti ne tik kaip „Velomaratono“ dalyviai, bet turi progą pasinaudoti puikia galimybe atvykti ir stebėti finišuosiančius „Velomaratono“ ir daugiadienių lenktynių „Baltic Chain Tour 2012” sportininkus.