Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ metu – Draugų dienos LVJC! Sveikas Miestas

Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ metu – Draugų dienos LVJC!

2014-03-19

Kovo 23–30 d., „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) rengia „Draugų dienas“ ir kviečia vaikus, kartu su tėveliais bei mokytojais, smagiai ir naudingai leisti laiką „sportadienyje“, kūrybinėse dirbtuvėse, stalo žaidimų turnyre. Visi renginiai atviri ir nemokami.

„Pagarbaus ir draugiško bendravimo bei empatijos vaikus pradėti mokyti reikėtų ankstyvame amžiuje, nes būtent vaikystėje patirti užgauliojimai, ignoravimas, emocinis smurtas – patys skaudžiausi, paliekantys nuoskaudas, nepasitikėjimą, baimę ar pyktį. Ištaisyti tai trunka ilgai ir kainuoja labai brangiai, – pasakoja Valdas Jankauskas, LVJC direktorius. – Vienas iš draugiško bendravimo skatinimo būdų – sudominti vaikus ir įtraukti juos į smagias grupės veiklas, padedančias geriau pažinti bei suprasti save ir kitus, pajausti bendravimo ir komandos jėgą.“

„Draugų dienų“ programa:

Kovo 23 d. (sekmadienį) 10.00–13.00 val. rengiama komandos diena arba „Sportadienis“, kurio metu organizuojami vaikams ir jaunuoliams skirti fechtavimosi, šachmatų, atletinės gimnastikos, stalo teniso ir plaukimo užsiėmimai, padėsiantys suprasti komandos / draugo svarbą, siekiant bendro tikslo, taip pat pajusti atsakomybę už šalia esantį komandos narį ar bendrą komandos rezultatą. Sportadienio dalyviai bus apdovanoti „Draugiško jaunuolio“ sertifikatais.

Kovo 24 d. (pirmadienį)„Dėmesio arba Palinkėjimų paukščių“ dieną 15.00–18.00 val. dailininkė, grafikė, LVJC pedagogė Vilija Galdikaitė rengia dirbtuvėles, kuriose kartu su vaikais, tėveliais ar mokytojais margins popierinius paukščius, rašys ant jų palinkėjimus ir dovanos draugams, praeiviams arba tiesiog paliks LVJC, kur margų palinkėjimų paukščių parodą galės stebėti į būrelius lankantys vaikai, laukiantys tėveliai, į seminarus atskubėję mokytojai.

Kovo 25 d. (antradienį) „Gerų sprendimų arba Improvizacijų“ dieną 16.00–18.00 val LVJC teatro studijos „TeatrAš“ nariai kartu su vadove Margo Karachanova LVJC koridoriuose rengs improvizacijas su draugyste ar jai priešingu reiškiniu susijusiomis temomis. Beje, čia ir dabar kuriamų improvizacijų eigą galės pakeisti kiekvienas žiūrovas. Vakare rengiamas atviras improvizacinio teatro užsiėmimas.

Šią dieną 13.00–14.30 val. vyks tėveliams ir mokytojams skirtas dr. Austėjos Landsbergienės seminaras „Kodėl patyčių prevencijos programų rezultatas kartais būna ne toks, kokio tikėtasi?”

Kovo 26 d. (trečiadienį)„Naujų draugų arba Stalo žaidimų“ dieną 15.00–18.00 val, stalo žaidimų vakarą LVJC rengia Fabijoniškių dienos centro vaikai. Po mini mokymų vyks stalo žaidimų turnyras.

Kovo 27 d. (ketvirtadienį) „Kūrybiškumo arba Draugų pievos dieną“ 15.00–17.00 val LVJC II aukšte nusidrieks Draugų pieva, kurios gyventojus kurs ir pievoje apgyvendins vaikai, kartu su tėveliais ar mokytojais.

Registruokitės į renginius. Visi jie – atviri ir nemokami.

Kampanija „BE PATYČIŲ“ – tai 2004 m. „Vaikų linijos“ inicijuota kampanija, kurios pagrindinis tikslas yra smurto ir patyčių prevencija. Šia kampanija siekiama kurti saugesnę aplinką ne tik mokyklose ar darželiuose, bet ir suaugusių žmonių gyvenime, akcentuoti šios problemos svarbą bei šviesti visuomenę. Projektui sukurta interneto svetainė www.bepatyciu.lt.

Apie Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą:

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras – didžiausia įstaiga Lietuvoje, besivadovaujanti neformaliojo ugdymo principais ir siūlanti daugiau nei 400 įvairiausių užsiėmimų ir veiklų vaikams, jaunimui ir suaugusiems. LVJC vyksta sporto, šokių, dailės, muzikavimo, kūrybiškumo ir asmeninių savybių ugdymo bei daugelis kitų užsiėmimų, centras organizuoja neįgaliųjų ugdymui pritaikytas veiklas. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras taip pat rengia neformaliojo vaikų švietimo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programas, rengia asmenybės ugdymui, tolerantiškos ir kūrybiškos visuomenės skatinimui skirtus projektus.

Daugiau informacijos:

Jūratė Janavičienė

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

Konstitucijos pr. 25, LT-08105 Vilnius

Tel. (8 5) 2054 705

El. p. jurate.j@lvjc.lt

www.lvjc.lt