Varšuva kviečia bėgti maratoną pačioje Europos širdyje Sveikas Miestas

Varšuva kviečia bėgti maratoną pačioje Europos širdyje

2014-03-07

Šių metų balandžio 13 d., Lenkijos sostinėje Varšuvoje vyks antrasis kasmetinis „Orlen Varšuvos maratonas“. Tūkstančiai bėgikų jau dabar ruošiasi įveikti 42,195 km maratono trasą, kuri drieksis gražiausiose Varšuvos miesto gatvėse. „Orlen Varšuvos maratone“ savo jėgas išbandyti ketina ir bėgikai iš Lietuvos – šiuo metu jau užsiregistravo 35 lietuviai.

Šiemet “Orlen Varšuvos maratoną” sudarys trys dalys: 42,195 km maratonas, 10 km bėgimas ir 4,6 km labdaros ėjimas. Pirmasis šiemet prasidės labdaros ėjimas, kuris vyks balandžio 12 d. Jo trasos pradžia – pačioje Varšuvos miesto širdyje, Pilies aikštėje. Ėjimo maršrutas sudarytas taip, kad jo dalyviai turėtų galimybę aplankyti gražiausias Lenkijos sostinės vietas. Jis drieksis garsiąja Krokuvos Priemiesčio gatve ir Šventojo Kryžiaus tiltu, vedančiu per Vyslos upę. Finišo tiesioji dalyvių lauks prie Nacionalinio stadiono, kuriame 2012 m. vyko UEFA Europos futbolo čempionato varžybos. Sekmadienį vyksiančių bėgimų maršrutai buvo sudaryti atsižvelgiant į bėgikų saugumą ir patogumą, kad šiuose būtų kuo mažiau įkalnių.

„Rengdamiesi maratonui siekėme sudaryti kiek įmanoma patogesnį bėgimo maršrutą. Manome, kad mums tai pavyko ir šių metų maratono maršrutas puikiai tiks bėgikams, kurie mieliau renkasi tolygias bėgimo trasas, leidžiančias palaikyti optimalų greitį“, – sakė Leszek Kurnicki, „Orlen Varšuvos maratono“ Organizacinio komiteto vadovas.

Iš užsienio šalių atvykę maratono dalyviai turės galimybę pasigrožėti žymiausiais Varšuvos objektais, tarp kurių Poniatovskio ir Šventojo Kryžiaus tiltai, žaliuojanti Ujazdovskio alėja, maršalo Jozefo Pilsudskio monumentas ir karališkasis Lazienki parkas. Maratono dalyvių ir žiūrovų lauks specialios atrakcijos bei tam įrengtos stebėjimo aikštelės, kuriose pasirodys daugiau kaip 20 grupių.

Pernai “Orlen Varšuvos maratone” dalyvavo daugiau nei 26 tūkst. bėgikų, o maratono nugalėtoju tapo Sisay Iemma Kasaye iš Etiopijos. 28 metų bėgikas maratoną įveikė per 2 valandas 9 minutes ir 2 sekundes. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė bėgikas iš Kenijos Elias Kemboi ir marokietis Jaouad Gharib. Tarp moterų greičiausia buvo Kenijos bėgikė Milka Jerotich, maratono trasą įveikusi per 2 valandas 28 minutes ir 23 sekundes. Antrąją ir trečiąją vietas iškovojo baltarusės Maryana Damansevich ir Olga Kalendrova-Ochal. Iš viso maratone dalyvavo apie 700 moterų. Šiemet maratone taip pat ketina dalyvauti žymūs bėgikai, tarp kurių ir greičiausias Europos žmogus – Henryk Szost.

„Orlen Varšuvos maratoną“ pernai įvertino dalyviai ne tik iš Lenkijos, bet ir kitų užsienio šalių. Dėl to šiemet tikimės sulaukti dar daugiau dalyvių iš viso pasaulio, kurie balandžio 13 d. bėgs gražiausiomis Varšuvos gatvėmis“, – sakė L. Kurnicki. Praėjusiais metais „Orlen Varšuvos maratone“ dalyvavo 13 bėgikų iš Lietuvos, kurie įveikė 10 km distanciją.

Visi užsiregistravę maratono dalyviai gaus specialų bėgiko paketą, kurį sudarys pagrindinio renginio partnerio sportinės aprangos gamintojo „Asics“ krepšys, marškinėliai ir kepuraitė. Greičiausiai maršrutą įveikę bėgikai bus apdovanoti piniginiais prizais ir turės galimybę dalyvauto loterijoje, kurios  pagrindiniai prizai – „Mercedes GLA“ ir „Smart ForTWo“ automobiliai.

Varšuva yra didžiausias ir daugiausiai gyventojų turintis Lenkijos miestas, kuriame šiuo metu gyvena apie 3 mln. gyventojų. Miestą nesunku pasiekti iš daugelio Europos šalių, o jame nestinga keliautojams pritaikytų apgyvendinimo vietų. Jame veikia 2 oro uostai, vykdantys tarptautinius ir vietinius skrydžius. Miestas įsikūręs Lenkijos viduryje ir apima teritoriją abiejuose Vyslos upės krantuose. Tai vienintelė Europos sostinė, kuri yra įsikūrusi šalia Nacionalinio draustinio. Pradėjus rengti „Orlen Varšuvos maratoną“, Varšuva prisijungė prie kitų Europos miestų, kuriuose rengiami didžiausi bėgimo renginiai.

„Orlen Varšuvos maratonas“ yra didžiausias bėgimo renginys Lenkijoje, kuriam buvo suteiktas Nacionalinės bėgimo dienos pavadinimas. 2013 m. skirtingose maratono rungtyse varžėsi daugiau nei 26 tūkst. bėgikų iš viso pasaulio. „Orlen Varšuvos maratono“ metu vyksta ir Lenkijos vyrų maratono čempionatas, kuriam skirtas apdovanojimas prilygsta didžiausiems Europos bėgimo renginiams. Šiemet 42,195 km maratonas bei 10 km bėgimas vyks balandžio 13 d., sekmadienį, tuo tarpu, 4,6 km labdaros ėjimas startuos viena diena anksčiau – balandžio 12 d., šeštadienį.