Tarptautiniame lėkščiasvydžio turnyre Lietuvai atstovavo 4 komandos Sveikas Miestas

Tarptautiniame lėkščiasvydžio turnyre Lietuvai atstovavo 4 komandos

2014-11-11

Lapkričio 8-9 dienomis Latvijoje, Ogreje vyko vienas žinomiausių ir didžiausių Baltijos šalių lėkščiasvydžio turnyrų – „Rigas Rudens 2014”. Kaip ir kasmet, į turnyrą susirinko daugiau nei 30 komandų iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Ukrainos, Baltarusijos, Švedijos, Rusijos. Turnyre šiemet dalyvavo 4 komandos iš Lietuvos: 3 iš jų atviroje grupėje: „Vorai”, „Skraidantys Drambliai” ir „KossMix”. Merginų grupėje Lietuvai atstovavo vienintelė komanda „Bubblicious”.

rigas_rudens_bubbliciousPuikiai startavusios grupės varžybose, Bubblicious komanda užsitikrino antrą vietą grupėje. Atkrintamosiose varžybose pralaimėjusios bronzininkėms latvėms „Moments“, merginos tęsė kovą dėl 5-8 vietų. Iškovojusios pergalę prieš Sexy Legs (Estija), Bubbicious, kaip ir praėjusiais metais, susitiko paskutinėse varžybose dėl 5 vietos su Brilliance iš Rusijos. Vos vienu tašku nusileidusios šiai komandai, lietuvės galutinėje turnyro lentelėje užėmė garbingą 6 vietą iš 15 komandų. Pirmoji vieta atiteko komandai iš Rusijos „Cosmic girls“ finale įveikusiai latves „Salaspils FK“.

Atvirąją grupę šiemet sudarė 19 komandų. Iš trijų Lietuvą atstovavusių komandų, aukščiausią 7 vietą pavyko iškovoti daugkartiniams Lietuvos čempionato nugalėtojams „Vorai“. Kauniečiai „Skraidantys Drambliai“ įveikę estus „Tallinn Thunder“ rezultatu 11:5 galutinėje turnyro lentelėje užsitikrino 13 vietą. Vilniečių komanda „KossMix“ liko 18.  Turnyro aukso medaliai atiteko komandai „LSD“ iš Rusijos įtemptame finale įveikusiai latvių ekipą „Salaspils WT“ rezultatu 15:13.

„Žaidimo dvasios“ apdovanojimas, skiriamas už aukštą sportinį meistriškumą, taisyklių laikymąsi ir pagarbą savo priešininkams, šiemet atiteko komandai iš Latvijos „Flying Forms“. Aukščiausią žaidimo dvasią merginų grupėje pademonstravo vicečempionės „Salaspils FK“.

 Lėkščiasvydis, dar vadinamas ultimeitu arba frisbiu, yra nekontaktinis komandinis žaidimas, kurį dvi komandos žaidžia su 175 gr. skraidančiu disku (lėkšte). Šis greitas žaidimas reikalauja taktinių įgūdžių ir jame vadovaujamasi pagrindine garbingo žaidimo taisykle.