Sekmadienį lietuviai ir latviai kovos dėl diskgolfo taurės Sveikas Miestas

Sekmadienį lietuviai ir latviai kovos dėl diskgolfo taurės

2018-08-08

Ateinantį sekmadienį (rugpjūčio 12 d.) Pavilnių regioniniame parke vyks atsakomasis Lietuvos – Latvijos diskgolfo žaidėjų mačas, po kurio paaiškės Lietuvos-Latvijos diskgolfo taurės laimėtojai.

MPO pakyla sp

Organizatorių nuotr.

Pirmosios varžybos įvyko Rygoje, Mežaparks diskgolfo trasoje. Asmeninėje įskaitoje turnyro nugalėtoju tapo Linas Strelkauskas iš Jonavos rajono, tačiau susumavus visų dalyvių rezultatus, paaiškėjo, kad stipresni buvo Latvijos žaidėjai. Latvijos komanda į Vilnių atsiveža solidų pranašumą ir, norint, kad taurė liktų Lietuvoje, lietuvių žaidėjams reiks nemažai sėkmės.

Šios varžybos vyksta žaidėjų akistatos principu. Visi turnyro dalyviai yra suskirstomi į poras – lietuvis prieš latvį. Poros nugalėtojas savo šaliai pelno 3 taškus, o pralaimėjusysis – vieną. Žaidėjai poruojami pagal pajėgumą – pajėgiausias lietuvis žaidžia prieš pajėgiausią latvį ir t. t. Rygos etape dalyvavo 62 žaidėjai iš abiejų valstybių.

Pasak varžybų organizatorius Vilniaus diskgolfo direktoriaus Skirmanto Bikelio, šiemet pirmą kartą rengiamas Lietuvos ir Latvijos diskgolfo mačas yra labai intriguojantis, nes abiejų šalių šio sporto lygis panašus: diskgolfo parkų skaičius panašus, darRytis olee sp nėra tapęs dviženklis, o registruotų žaidėjų skaičius abiejose šalyse artėja prie 350. Lietuviai yra tituluotesni (vilnietis Gabrielius Gricius yra laimėjęs netgi Europos čempionato bronzos medalį jaunimo divizione), mes turim kiek daugiau 900 ir aukštesnio reitingo žaidėjų, tačiau Latvijoje gausiau pažengusių (850-900 reitingo) žaidėjų, kurių indėlis bei „savos“ Rygos parko pušys padėjo latviams iškovoti pergalę pirmajame mačo etape.