RAMIOJO VANDENYNO/ AZIJOS ŠALIŲ VIRTUVIŲ DIENŲ ŠVENTĖS KOVINĖS – SPORTINĖS DALIES APRAŠYMAS IR GRAFIKAS Sveikas Miestas

RAMIOJO VANDENYNO/ AZIJOS ŠALIŲ VIRTUVIŲ DIENŲ ŠVENTĖS KOVINĖS – SPORTINĖS DALIES APRAŠYMAS IR GRAFIKAS

2012-05-29

Pirmosiomis vasaros dienomis (birželio 1-2 ) Vilniaus miesto Rotušės aikštėje vyks Ramiojo vandenyno/ Azijos šalių virtuvių dienos. Šio renginio metu miesto gyventojai bei svečiai galės paskanauti skaniausių Indijos, Japonijos, JAV, Kinijos, Korėjos, Tailando valgių, geriau susipažinti su Azijos kultūra bei taip pat pamatyti „Sveiko miesto“ organizuojamą Rytų kovos menų parodomąją programą, kuri vyks birželio 2 d.  Šventės dalyviai taip pat patys galės sudalyvauti specialiose TAI ČI mankštose, vyksiančiose abi šventės dienas bei atsipalaiduoti jogos užsiemimo metu, kuris vyks birželio 2 d.

Birželio 1 ir 2 d. nuo 12.00 val. iki 12.45 val. Rotušės aikštėje  vyks Tai Či mankštos.

KVEPAVIMO MENAS.

Tarptautinė Tai Chi Chuan ir Chi Kung asociacija skleisdama savo instruktorių patirtį renginyje pristatys ir praves sveikatingumo Tai Či mankštas, paremtas Tai Chi Chuan ir Chi Kung sistemų baziniais principais.

Tai Či instrukturiai renginio metu kvies visus sudalyvauti mankštose, kurių pagalba galėsite praturtinti ne tik kūną, bet ir sielą. Pakanka tik vilkėti laisvesnius drabužius, patogią avalynę, atsipalaiduoti ir kartu su visais pabūti savimi.

Birželio 2 d. nuo 12.45val. iki 13.30 val. vyks  jogos užsiemimas.

NORINT GREITAI IR GERAI ATSIPALAIDUOTI.

Vyrenijus Andrijauskas, atstovaudamas visuomeninė švietėjišką, pelno nesiekiančią organizaciją, daugiau kaip pusantro šimto pasaulio šalių įgyvendinančią švietimo, sveikatos apsaugos, reabilitacijos programas -  „GYVENIMO MENAS“ birželio 2 d.  ves jogos užsiemimą Rotušės aikštėje.

Jogos užsiėmimai tinka, jaučiantiems stresą, esant sudėtingai emocinei būsenai, tiems, kas nerimauja, blogai miega, kuriems reikia greitai atstatyti psichinę ir emocinę pusiausvyrą. Norint greitai ir gerai atsipalaiduoti, subalansuoti save bei savo kūną.

Užsiemimą sudarys: kvėpavimo pratimai (pranyamos) – 10 min., (pripildo mus šviežios geros ir naudingos mūsų protui ir emocijoms gyvybinės energijos), asanos – 20 min., meditacija – 10 min.

Rytų kovos menų pasirodymai vyks šiuo laiku:  14.00 – 15.00 val.; 16.30 – 17.30 val. ir 18.30 – 19.00 val.

Nuo 14.00 val. iki 14.15 val. vyks Tradicinio karate klubo “LŪŠIS” pasirodymas.

Tradicinis karate do – tai senas, patikrintas amžių, savigynos menas nenaudojant ginklo. Išvertus iš japonų kalbos tai – “Tuščios rankos kelias”. Šio kovos meno pagrindas yra žinios apie žmogaus fiziologiją ir kūno judesių motoriką, biomechaniką, kurios padeda mums suvokti ir maksimaliai panaudoti kūno galimybes (sinchronizuoti kvėpavimą ir judesį, įtempti ir atpalaiduoti raumenis, kiekviename judesyje panaudoti kuo daugiau raumenų grupių ir kt.).

Klubas “Lūšis”.

1993 m. rugsėjo mėnesį karate entuziastus į tradicinio karate treniruotes pakvietė vienas pirmųjų Lietuvoje tradicinio karate klubų – “Lūšis”. Šį klubą subūrė ir jo vadovu buvo išrinktas dabartinis Lietuvos tradicinio karate asociacijos (LTKA) prezidentas, 5 Dan’o meistras, Giedrius Dranevičius. Klubo “Lūšis” pagrindinis tikslas – susitelkimas į procesą, kasdienes pratybas tobulinant savo kūną, charakterį, ugdant valią, pagarbą, dvasios stiprybę, studijuojant kovos menų technikas.

Nuo 14.20 val. iki 14.30 val.  – Lietuvos AIKIDO AIKIKAI FEDERACIJOS PASIRODYMAS, kurio metu šventės svečiai turės galimybę pamatyti teatralizuotą AIKIDO.

Aikido yra vienas gražiausių šiuolaikinių Japonijos kovos menų. Šią unikalią fizinio bei dvasinio tobulėjimo sistemą XX-o amžiaus pradžioje sukūrė meistras Morihei Ueshiba (Morihei Uešiba). Aikido yra efektyvus savigynos būdas, kurio vienas pagrindinių principų yra puolimo priėmimas, o ne jo blokavimas. Pagrindinė Aikido užduotis – susilieti su puolančiojo judesiu, jį kontroliuoti bei pratęsti, nukreipiant atakos energiją prieš patį atakuojantįjį. Aikido remiasi dvikovos neegzistavimo filosofija, todėl šiame kovos mene nėra varžybų.

Lietuvos Aikido Aikikai federacija (LAAF).

Lietuvos Aikido Aikikai federacija (LAAF) apjungia įvairių Lietuvos miestų Aikido organizacijas. Šventės metu matysite LAAF atstovo  Vilniuje – asociacijos „SŪKURYS“ parodomąją programą.

LAAF nariai pradėjo treniruotis Aikido nuo 1994 metų. Federacijos prezidentas ir vyriausiasis treneris yra Pranas Golovač – 4 Dan Aikido Aikikai meistras. Pranas Golovač yra pirmasis oficialus atstovas iš Lietuvos, atvažiavęs mokytis į centrinę Aikido būstinę – AIKIKAI Hombu Dojo (AIKIKAI Chombu Dodžio, Tokijas, Japonija) ir oficialiai pristatytas dabartiniam Aikido būstinės vadovui Moriteru Ueshiba‘i (Moriteru Uešibai).

LAAF rengia Lietuvos Aikido AIKIKAI specialistus/instruktorius, kelia jų kvalifikaciją, plėtoja ir palaiko griežtus Aikido techninius standartus. LAAF organizuoja nacionalinius bei tarptautinius seminarus, išvykas-stažuotes į centrinę Aikido būstinę – AIKIKAI Hombu Dojo Japonijoje, Aikido apmokymo stovyklas, festivalius ir įvairius kultūrinius renginius. Federacija reguliariai rengia Dan bei Kyu kategorijų atestacijas. Užtikrinant tinkamą techninę kvalifikaciją, siekiama tradicinio Aikido išsaugojimo ateityje.

Nuo 14.35 val. iki 14.45 val. galėsite pamatyti  Lietuvos NIAT NAM federacijos parodomąją programą.

NIAT-NAM – tai tradicinė Vietnamo kovos menų mokykla, kurios šaknys siekia amžių glūdumas. Ši originali mokykla minima jau XIII-XIV amžiaus rašytiniuose šaltiniuose. NIAT-NAM perėmė daugelio kartų meistrų, siekusių harmoningai ugdyti ir derinti fizines ir dvasines žmogaus savybes, išmintį. Mokymasis NIAT-NAM mokykloje pagrįstas paprastais ir racionaliais principais, susiformavusiais per ilgus mokyklos egzistavimo amžius.

Lietuvos NIAT-NAM federacija

Lietuvos NIAT-NAM federacija įkurta 1999 metais. Federacijos veikla yra labai įvairi: plėtojamas Vietnamo tradicinis kovos menas NIAT-NAM, vedamos treniruotės vaikams ir suaugusiesiems, organizuojamos parodomosios programos, seminarai ir stovyklos. Lietuvos NIAT-NAM federacijos treneriai turi didelės treniruočių ir kovos menų dėstymo patirties, jie yra atestuoti NIAT-NAM mokyklos specialistai, įgiję aukštąjį pedagoginį išsilavinimą.

Nuo 14.50 val. iki 15.00 val. vyks LIETUVOS KENDO ASOCIACIJOS pasirodymas

Kendo  – „kardo kelias“. Šiuo kovos menu pasaulyje užsiima apie dešimt milijonų žmonių. Kendo – ne tik varžybinė neolimpinė sporto šaka, bet ir savo valios bei charakterio ugdymas. Japonų patarlė sako: „Kokia nauda iš kardo, jei jis bailio rankose?“

Lietuvos Kendo asociacija (LKA).

Lietuvos Kendo asociacija (LKA) kviečia į kendo – klasikinio japonų kardo meno pristatymą. Jo metu žiūrovai galės pamatyti “šiuolaikinių samurajų” aprangas, šarvus, taip pat stebėti pagrindinius kendo pratimus, techninius veiksmus porose. Parodomosios kovos metu aidės kovos riksmai.

Lietuvos Kendo asociacija yra Tarptautinės Kendo federacijos (FIK) ir Europos Kendo federacijos (EKF) narė. Tai vienintelė oficialiai Lietuvoje ir užsienyje pripažinta organizacija, atsakinga už šio kovos meno plėtrą mūsų šalyje.

Nuo 16.30 val. iki 16.40 val. matysite LIETUVOS JUNGTINĖS AIKIDO FEDERACIJOS programą

Aikido technika yra pakankamai subtili ir reikalaujanti daug pastangų norint ją išmokti, tačiau stebint kaip ji yra atliekama galima trumpam žvilgtelti į paslaptingąjį rytų kovos menų pasaulį, o išbandžius keletą paprasčiausių judesių pajausti, kodėl šiomis dienomis tiek žmonių vis dar siekia meistriškumo Aikido treniruotėse.

LJAF – Lietuvos Jungtinė Aikido federacija.

LJAF – Lietuvos Jungtinė Aikido federacija, kurią renginio metu atstovaus Ulf Evenas Aikido Centras  ir Aikido Aikikai Asociacija “Aidas.” Ši federacija vienintelė tokio pobūdžio organizacija Lietuvoje jungianti Aikido entuziastus nepriklausomai nuo praktikuojamos Aikido pakraipos ir galinti pristatyti savo demonstracijose Aikido kaip vientisą kovos meną.

Nuo 16.45 val. iki  16.55 val. KOVOS MENŲ CENTRAS „TORI“ pristatys JIU JITSU

KOVOS MENŲ CENTRAS „TORI“.

Kai samurajai prarasdavo kardą, jie kaudavosi plikomis rankomis. Šis kovos menas vadinamas – JIU JITSU. Tai tobula savigynos sistema davusi pradžią daugeliui rytų kovos menų. Šis kovos menas ilgą laiką buvo laikomas paslaptyje, tačiau dabar tai atvira visiems. Dabar Jiu Jitsu mokomas ne tik kovos menų klubuose, jį naudoja dauguma specialiųjų tarnybų, tokių kaip policija, kariuomenė ir pan.

Jiukoshin Ryu Jiu Jitsu yra pagrindinė Kovos menų centro „Tori“ disciplina, šiuo kovos menu centre užsiiminėja maždaug 100 vaikų ir suaugusiųjų, dirba 3 instruktoriai.

Nuo 17.00 val. iki 17.10 val. vyks Lietuvos Taekwondo federacijos pasirodymas.

Tae kwon do – korėjiečių kovos menas paremtas daugiausiai spyriais. Tae išvertus iš korėjiečių kalbos reiškia ranka, Kwon- koja, Do- būdas, kelias, metodika. Bendrai sudėjus gaunasi: Rankų ir kojų technika.

Lietuvos Taekwondo federacija.

Lietuvos taekvondo federacija oficialiai užregistruota 1992 metais. Šiais metais sukanka jau 20 metų kai ši federacija gyvuoja ir džiaugiasi gerais darbo rezultatais. Yra iškovota daugybė medalių tarptautiniuose turnyruose ir Europos čempionatuose, surengta mokomųjų seminarų, išugdyta daug aukštos klasės specialistų. Nuo 2000 ųjų Sindnėjaus olimpinių žaidynių-taekvondo įtraukta į oficialią olimpiados programą. Taekwondo federacija džiaugiasi turėdama savo atstovos Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų sąrašuose.

Parodomoji programa rengiama glaudžiai bendradarbiaujant su Vilniaus sporto klubu „Tornado“.

Nuo 17.15 val. iki 17.30 val. – Kokoro-No-Kai Kovos menų centras pristatys KOBUDO – senoviniai savigynos ginklai ir Hodzio undo – kovotojui svarbų kūno stiprinimo specialiais įrankiais budą.

Kokoro-No-Kai Kovos menų centras

Okinavos Godziu Ryu Karate Do 7 dan’o meistras iš Didžiosios Dritanijos Bob Honiball, kuris šiuo metu dėsto Vilniuje ir kartu su savo mokinais birželio 2 d. pademonstruos Kobudo – senoviniai savigynos ginklai ir Hodzio undo – kovotojui svarbų kūno stiprinimo specialiais įrankiais būdą.

Okinavoje karate meistrai buvo universalūs kovotojai. Artimoje kovoje naudodavo plikas rankas, vidutinėje ir tolimoje kovoje įvairius ginklus: lazdą, tonfą, o jei priešininkas sprukdavo, mesdavo Sają jam sulaikyti – pristatymo metu, visus šiuo ginklus ir bus galima pamatyti.

Hodzio undo neatsiejama bet kokio kovotojo treniruočių dalis. Su šiais senoviniais įrankiais, atligdami kovinius veiksmus, stiprindavo tas kūno ir raumenų dalis, kurios yra atsakingos už blokavimo, atakavimo ir kitas technikas, taip kovotojas išvystydavo labai didelę kovinę jėgą. Įrankiai bus demonstruojami pristatymo metu.

Nuo 18.30 val. iki 18.45 val. – BALTIJOS WING TSUN KUNGFU ASOCIACIJOS pasirodymas.

Wing Tsun Kung Fu yra kinų kovos menas, tyrinėtas ir tobulintas daugiau nei 300 metų. Wing Tsun (WT) sistemą sukūrė moteris, kad apsigintų nuo žymiai stipresnio užpuoliko ir panaudotų jo jėgą, o ne prieš ją kovotų. Štai kas WT kovos meną skiria nuo kitų kovos stilių, kuriuose sėkmę lemia jėga, svoris ar ūgis.

BALTIJOS WING TSUN KUNGFU ASOCIACIJA.

Baltijos Wing Tsun KungFu asociacija, vienijanti Lietuvą, Latviją bei Estiją – priklauso Tarptautinei Wing Tsun asociacijai (International Wing Tsun Association – IWTA), kuri yra didžiausia profesionali kovos menų organizacija pasaulyje, vien tik Europoje turinti daugiau nei 2500 mokyklų.

„Wing Tsun – kovos menas geriems žmonėms. Efektyvumas slypi paprastume.“ Turbūt šiais dviem sakiniais galima pakankamai apibūdinti šį unikalų kovos meną, kurio pilnas pavadinimas – „Leung Ting Wing Tsun“. Kodėl geriems žmonėms? Todėl, kad tai vienintelis reikalavimas, kurį turite atitikti, jeigu norite mokytis šio kovos meno. Šiam kovos menui nemaišo viršsvoris, nebūtinas didelis lankstumas ar neeilinės fizinės galimybės, praktiškai nėra amžiaus apribojimo, nesvarbi žmogaus lytis. Vienintelis reikalavimas – būti geru, sąmoningu žmogumi.

Nuo 18.50 val. iki 19.00 val. vyks LIETUVOS TRADICINIO UŠU ASOCIACIJOS pasirodymas.

LIETUVOS TRADICINIO UŠU ASOCIACIJA.

Lietuvos tradicinio Ušu asociacija Ramiojo vandenyno ir Azijos šalių virtuvių dienose pristatys tradicinį kinišką kovos meną – Šaolino Ušu stilių. Renginio metu asociacijos nariai pademonstruos „taolu“ – kovinių veiksmų kompleksus. Šaolino kovos menas gali būti praktikuojamas kaip savigynos ar saviugdos sistema, kaip meditacija judesyje, gali būti atliekamas su tradiciniais kiniškais ginklais ir be jų.

Kiniškas žodis „Ušu“ yra vienas seniausių terminų apibūdinančių kinų kovos menų gausybę. Tuo tarpu Šaolino Ušu yra V a. pradėjusi formuotis dzen budizmo, kovos meno bei filosofijos mokykla. Šiandien autentiškas Šaolino vienuolyno Ušu yra laikomas ypatinga kinų kultūros brangenybe ir yra įtrauktas į nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Šaolino Ušu susiformavo Šiaurės Kinijoje, Sungšano kalnų budistinėje kultūrinėje terpėje ir yra laikoma čanbudizmo mokyklos išminties atspindžiu. Todėl Šaolino Ušu mokykloje sakoma, kad „kovos meno praktikos tikslas yra čanbudizmo suvokimas. Praktikuojantieji Šaolino kovos meną tradiciškai privalo peržengti tris stadijas. Pradžioje praktikuojama forma, vėliau – „sąmonės ir kumščio integracija“. Aukščiausia Šaolino kovos meno pakopa – savo „širdies“ įsiklausimas, kova širdyje vietoj kovos „formoje“.

Į Lietuvą tradicinis kinų kovos menas atvežtas prieš keletą metų, Lietuvos tradicinės ušu asociacijos narių pastangomis. Centro instruktoriai mokosi be jokių tarpininkų, perimdami mokymą tiesiogiai Šaolino vienuolyne, Kinijoje. Šiandien Lietuvos tradicinio Ušu asociacija jau gali džiaugtis nemažu skaičiumi pasekėjų, kurie ne tik kumščiu, bet ir širdimi ieško savo kelio kovos menų pasaulyje. Lietuvos tradicinio ušu asociacija jau pripažinta Pasaulinės tradicinio Šaolino ušu federacijos, o šiemet sėkmingai debiutavo tarptautiniame čempionate Latvijoje– parsivežė net 5 prizinius medalius.