Prasidėjusiose 2017 – 2018 m. m. Vilniaus mokyklų žaidynėse – moksleivių kovos dėl geriausiųjų titulų Sveikas Miestas

Prasidėjusiose 2017 – 2018 m. m. Vilniaus mokyklų žaidynėse – moksleivių kovos dėl geriausiųjų titulų

Sostinėje startavo Vilniaus mokyklų žaidynės, kuriose šiemet savo jėgas išbandys apie 80 ugdymo įstaigų moksleiviai.

Vienas pagrindinių šių žaidynių tikslų – skatinti moksleivių fizinį aktyvumą, išskiriant judėjimo svarbą.

Vilniaus mokyklų žaidynės tradiciškai prasidėjo kvadrato varžybomis, kuriose dalyvavo 47 skirtingos mokyklos. Vaikinų tarpe, gimusių 2005 m. ir jaunesnių, nugalėtojais tapo Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos moksleiviai, o merginų tarpe nugalėtojomis tapo Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos moksleivės. Amžiaus grupėje gimusių 2007 m. ir jaunesnių, nugalėtojais tapo Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinė mokyklą. Šios amžiaus grupės finalas vyko itin atkakliai. Net trijų komandų laimėtų ir pralaimėtų kėlinių santykis buvo vienodas, tad nugalėtojai paaiškėjo tik suskaičiavus „iškirstų“ žaidėjų skaičių.

Šiemet moksleiviai rungsis dar dvejose sporto šakose – futbole ir svarsčių kilnojime. Futbolo varžybos laukia itin įdomios, kadangi Vilniaus miesto atstovai nacionalinėse varžybose nuolat užima aukščiausias vietas.

Iš viso Vilniaus mokyklos užsiregistravo į 46 sporto šakas, o daugiausiai susidomėjimo sulaukė kvadratas, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, vaikinų futbolas 5×5, krepšinis ir lengvosios atletikos rungtys. Daugiausiai į įvairias sporto šakas užsiregistravo Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija (32 sporto rungtys), Vilniaus Salininkų gimnazija (25 sporto rungtys) ir Vilniaus „Genio“ progimnazija (25 sporto rungtys).

Geriausiai pasirodžiusios sostinės mokyklos keliauja atstovauti miesto į zonines varžybas regioniniu lygiu. Pergalės atveju, mokyklos patenka į tolimesnį etapą arba finalines varžybas, kuriose varžosi dėl stipriausios mokyklos vardo Lietuvoje.

Lietuvos mokyklų žaidynes kiekvienais metais organizuoja Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei Lietuvos neformaliojo švietimo centras.