Pirmą kartą Lietuvoje moksleiviai varžėsi dėl uždarų patalpų lėkščiasvydžio čempionų titulo Sveikas Miestas

Pirmą kartą Lietuvoje moksleiviai varžėsi dėl uždarų patalpų lėkščiasvydžio čempionų titulo

2018-03-05

Lietuvos skraidančiojo disko federacija kartu su Kauno kolegijos sporto vadybos katedra, šį savaitgalį kovo 3 d. surengė netradicinės sporto šakos – lėkščiasvydžio, pirmąjį Lietuvoje moksleivių uždarų patalpų čempionatą, kuriame varžėsi 4 Lietuvos mokyklos: Trakų Vokės gimnazija, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija, Klaipėdos Licėjus ir Jurbarko Antano Giedraičio gimnazija.

_DSC0762

Organizatorių nuotr.

Pirmosiose rato rungtynėse pirmąsias pergales iškovojo Trakų Vokės gimnazija, įveikdama Klaipėdos Licėjų rezultatu 10:5, o Jurbarko Antano Giedraičio gimnazija įveikė Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnaziją rezultatu 11:2. Antrame rate favoritų pozicijas įtvirtino Jurbarko gimnazija, nugalėdama Klaipėdos Licėjų 11:2 bei Trakų Vokės gimnazija įveikdama Kaišiadorių gimnaziją rezultatu 11:4.

Trečiame ture pirmąją užtikrintą pergalę pavyko iškovoti Klaipėdos Licėjui įveikus Kaišiadorių gimnaziją rezultatu 11:4. Didžiausia intriga vyko tarp lentelės lyderių Trakų Vokės ir Jurbarko gimnazijų. Žaidimo pradžioje pirmieji įsiveržė Trakų Vokės gimnazistai rezultatu 2:1. Ilgai netrukus iniciatyva perėmė Jurbarko gimnazistai persverdami rezultatą savo naudai 4:3. Lyderių akistatoje įtampa nenuslūgo toliau, Trakų Vokės gimnazija išlygino rezultatą 5:5 ir po dviejų rezultatyvių Mato Mikėno perdavimų Trakų Vokė pirmavo 7:5. Vis dėlto Jurbarkiečiai sugebėjo atsitiesti, išlyginti rezultatą 7:7 bei laimėti nervų karą rezultatu savo naudai 8:7.

Pusfinalyje grupės lyderiai nesunkiai susitvarkė su varžovais bei pateko į finalą.  Trakų Vokės gimnazija įveikė Klaipėdos Licėjų 10:3 ir Jurbarko gimnazija nugalėjo Kaišiadorių gimnaziją 11:3. Kovoje dėl trečios vietos Klaipėdos Licėjaus gimnazistai vedami trenerio Sauliaus Lukono parodė savo tvirtą charakterį ir įveikė Kaišiadoriečius rezultatu 11:5 bei pasidabino bronzos medaliais.

Moksleivių čempionato finale pasikartojo šių metų vyrų čempionato finalo scenarijus, kuriame buvo susitikę Trakų Vokės lėkščiasvydžio klubas „Vorai“ ir Jurbarko „Velniai“. Grupes etape puikiai pasirodę Jurbarko gimnazistai nenuleido kartelės ir startavo finale rezultatu net 6:0. Trakų Vokės gimnazijai žaidimo pradžioje nepavyko sėkmingai užpulti, o į Jurbarkiečių spurtą atsakė vos porą rezultatyvių atakų 2:8. Po minutės pertraukėlės Trakų Vokės gimnazija sugebėjo atsitiesti bei perimti iniciatyvą į savo rankas. Įspūdingai spurtavę sugebėjo pelnyti net 7 taškus iš eilės ir rezultatą persverti savo naudai 9:8. Pasibaigus rungtynių laikui Jurbarkiečiai nepasidavė ir išlygino rezultatą 10:10, bet lemiamus taškus pelniusi Trakų Vokės komanda tapo pirmojo Lietuvos moksleivių uždarų patalpų čempione rezultatu 11:10.

Naudingiausias turnyro žaidėjas buvo išrinktas Arnas Levonauskas iš Jurbarko Antano Giedraičio gimnazijos._DSC0481

Rezultatai:

1 vieta: Trakų Vokės gimnazija

2 vieta: Jurbarko Antano Giedraičio gimnazija

3 vieta: Klaipėdos Licėjus

4 vieta: Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Apie žaidimą

Lėkščiasvydis, dar pažystamas ultimeito arba frisbio vardu, yra komandinis nekontaktinis žaidimas, kurį dvi komandos žaidžia su 175 gramų skraidančiu disku. Diskas tarp komandos narių yra perdavinėjamas metant komandos draugams tol kol pagaunamas komandos nario taškų zonoje. Su disku negalima bėgti ir yra draudžiamas fizinis kontaktas. Šis sportas ypatingas tuo, jog nėra teisėjų – visus konfliktus/taisyklių pažeidimus sprendžia žaidėjai, taip pat žaidime nėra fizinio kontakto. Lietuvoje šiuo metu yra 12 komandų (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Jurbarke, Kaišiadoryse).

Nuorodos:

Oficiali Lietuvos skraidančiojo disko svetainė – www.frisbee.lt

Daugiau informacijos apie Lietuvos lėkščiasvydžio aktualijas: https://goo.gl/5jNxL2