Mėgėjų komandos susigrums pirmajame badmintono turnyre „Vilniaus plunksna Sveikas Miestas

Mėgėjų komandos susigrums pirmajame badmintono turnyre „Vilniaus plunksna

2012-08-21

Rugpjūčio 25 d. Vasario 16-osios (Lukiškių) aikštės padangėje skraidžios badmintono plunksninių būriai – čia pirmą kartą įvyks mėgėjų badmintono turnyras „Vilniaus plunksna“.

„Vilniaus plunksna“ – tai vienos dienos festivalis, vienijantis malonų, sveiką laiko praleidimą su lengva muzika. Viso turnyro metu gros diskžokėjai, o po jo įvyks gyvo garso koncertas. Specialią programą turnyro pabaigai ruošia Saulius Prūsaitis.

Badmintono turnyre raketes į rankas paims du tuzinai komandų, sudarytų iš muzikos kolektyvų, tokių kaip „Happyendless“, HaHHay[„Empti“ ir „GeraiGerai & Mis Sheep“, žiniasklaidos priemonių, miesto barų ir kavinių („Cozy“, „Coffee  Inn, „Studio 9“), reklamos ir ryšių su visuomene agentūrų („Adell Taivas Ogilvy“, „McCann Ericson“) bei kitų kūrybinių susivienijimų.

Turnyrui diriguosiantis TV laidų vedantysis Žygimantas Stakėnas sako, kad svarbiausias mėgėjiško badmintono bruožas yra tai, jog jis nereikalauja geros sportinės formos ar specialių treniruočių.

„Badmintonas, kokį žaisime „Vilniaus plunksnoje“, sukels malonius prisiminus apie nerūpestingą kamuoliuko mušinėjimą vaikystėje. Sunku rasti žmogų, kuris nebūtų mosavęs badmintono rakete paplūdimyje, prie ežero ar šiltą vasaros vakarą prie namų. Vis dėlto tikimės, kad „Vilniaus plunksnoje“ netruks ir tikro sportinio užsidegimo“, – sakė Žygimantas Stakėnas.

Jėgas išmėginti galės ir atvykę palaikyti turnyro komandų  bei visi žiūrovai – jiems bus paruošta atskira žaidimo aikštelė, o stipriausiųjų laukia prizai.

Renginio organizatorius įkvėpė trečius metus vienoje Niujorko salų vykstantis mėgėjų badmintono turnyras, kurio dalyvių gerai nuotaikai ir azartui netrukdo net smarkus Atlanto vėjas. Tokio turnyro Lietuvoje koncepcija buvo sėkmingai išbandyta 2011 m. festivalyje „Satta Outside“ bei šiais metais kavinės „Studio 9“ kieme.

„Vilniaus plunksnos“ turnyro programa:

12-13 val. – komandų registracija

13-17 val. – atrankinės varžybos grupėse

17-19 val. – finalai ir apdovanojimai

19-21 val. – koncertas

Renginys yra nemokamas.

Jeigu oras bus nepalankus, „Vilniaus plunksna“ bus nukelta į kitą savaitgalį, rugsėjo 1 d.

Nuotraukose – badmintono turnyras „Studio 9“ kieme. Skęstučio Cox nuotraukos.

###

Įdomūs faktai apie badmintoną

Kamuoliuku su plunksnomis nuo senovės žaidė Azijos tautos. Pavyzdžiui, kinai jį spardė.

Pirmasis badmintono turnyras buvo surengtas Anglijoje 1899 m. Tais pačiais metais įsisteigė „Opel“, buvo patentuotas aspirinas ir sąvaržėlė, pirmąkart į elektros kėdę pasodinta moteris, prekyboje pasirodė sultinio kubeliai ir gimė Ernestas Hemingway.

Pagal žaidžiančiųjų skaičių badmintonas yra antras sportas pasaulyje po futbolo. Vis dėlto lėlės Barbės gamintojai žaislinio futbolo kamuolio nesiūlo, o rakečių ir plunksninių komplektą įsigyti galima.

Pirmąjį olimpinį badmintono turnyrą 1992 m. per TV stebėjo 1,1 mlrd. pasaulio gyventojų. Beveik tiek pat žmonių stebėjo ir tiesioginę Elvio Presley koncerto transliaciją 1973 m., o princo Williamo ir Kate Middleton vestuves praėjusiais metais – tik 161 mln.

Didžiausias užfiksuotas badmintono plunksninės greitis yra 332 km/h. Teniso kamuoliukas gali skrieti 250 km/h, futbolo kamuolys – 160 km/h, o neįtikėtinai skubanti sraigė šliaužia 0,046 km/h greičiu.

 Geriausios plunksninės gaminamos iš kairiojo žąsies sparno plunksnų.