Lietuvos ir Lenkijos valstybių atkūrimo šimtmetis bus švenčiamas ypatingai Sveikas Miestas

Lietuvos ir Lenkijos valstybių atkūrimo šimtmetis bus švenčiamas ypatingai

2018-09-14

Šį šeštadienį, rugsėjo 15 dieną, greta Vilniaus esančiame Europos Centro Golfo Klube vyks ,,2nd Czeslaw Okinczyc golf cup“ turnyras, skirtas Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

1V7A0150 (2)

Signataras Česlav Okinčic

Česlav Okinčic – nuo 1990 m. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos (Atkuriamojo Seimo) narys, Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo akto signataras, teisininkas, nuo 1998 m. Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjas, nuo 2001 m. nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius, šiuo metu eina Lietuvos Golfo Federacijos prezidento pareigas.

Šiemet vardinis Česlav Okinčic golfo turnyras rengiamas kilniu tikslu – paminėti Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomynės atkūrimo šimtmetį. Tai garbinga proga, siejanti dviejų kaimyninių valstybių interesus ir klojanti pagrindą draugiškiems tarpusavio santykiams. Turnyras išsiskiria ypatingu dėmesiu abiejų šalių atributikai. Dalyviams bus dovanojami specialiai šiai progai kurti šalikai su Lietuvos ir Lenkijos vėliavų motyvais, varžybų atidarymo ceremonijos metu skambės Lietuvos ir Lenkijos himnai.

,,Golfas atėjo į Lenkiją ir į Lietuvą atgavus šitoms valstybėms nepriklausomybę XX amžiaus pabaigoje. Golfas tai sportas parodantis valstybės tobulumą ir aukštą kultūros lygį. Džiaugiuosi, kad laisvose valstybėse golfas pradėjo greitai vystytis. Šiais metais Lietuva ir Lenkija švenčia savo valstybių nepriklausomybės šimtmetį. Golfo turnyras, skirtas šiai iškilmingai datai, patvirtina Lietuvos ir Lenkijos golfininkų brandumą ir jų pasididžiavimą savo valstybėmis.“ – sako signataras Česlav Okinčic.

Kviestiniame ,,2nd Czeslaw Okinczyc golf cup“ turnyre dalyvaus geriausieji Lietuvos vyrų ir moterų golfininkai. Turnyro svečių sąrašą taip pat puošia tokios garbingos asmenybės, kaip olimpinis čempionas Virgilijus  Alekna, Ispanijos ambasadorius Emilio Fernandez – Castano, Lenkijos Golfo Federacijos prezidentas Marek Michalowski, buvęs LR Vidaus reikalų ir LR Teisingumo ministras Vytautas Markevičius, Lenkijos, Ukrainos ir Baltarusijos ambasadų atstovai ir kiti svarbūs svečiai. Visi jie susirinks tam, kad pagerbtų istorinę dviejų šalių sukaktį ir atiduotų padėką signatarui.