Lietuviai debiutavo pasaulinio lygio turnyre Nyderlanduose su šūkiu oponentams liautis šypsotis Sveikas Miestas

Lietuviai debiutavo pasaulinio lygio turnyre Nyderlanduose su šūkiu oponentams liautis šypsotis

2015-06-19

Birželio 12-14 dienomis Amsterdame, Nyderlanduose, vyko “Windmill windup” ultimeito turnyras. Tai didžiausias Europoje tokio pobūdžio turnyras, kuris priėmė 80 komandų iš Europos, Šiaurės Amerikos ir Azijos. Turnyro dalyviai varžėsi trejuose divizionuose: atviriąjame (40), mišriąjame (24) ir moterų (16). Turnyro mąstas prilygsta Europos čempionatui: viso turnyro metu varžėsi virš 2000 atletų, turnyro aikštyną sudarė net 24 stadionai!
18791925432_7dbd8481b8_bLietuvos komanda dalyvavo mišriajame divizione, į kurį buvo atrinktos 24 komandos. Bendra Lietuvos ekipa dėvėjo “Drop that smile” (vertimas iš anglų klb. – liaukitės šypsotis) komandos aprangą. Komandos branduolį sudarė sportininkės iš “Bubblicious” komandos, kartu su kitų Lietuvos klubų žaidėjais iš “KossMix”, “Marių meškų”, “Skraidančių dramblių” ekipų ir keliais svečiais iš užsienio klubų.
Nors “Windmill windup” yra klubinis turnyras, tačiau iš viso turnyre dalyvaujančių 80 komandų, net 40 komandų buvo užregistruotos nacionalinių rinktinių vardais. Dauguma dalyvių į turnyrą atvyko kaip į paskutinį etapą prieš artėjantį Europos ultimeito čempionatą (EUC), kuris šiemet vyks 2015 liepos 27 – rugpjūčio 2 dienomis Kopenhagoje, Danijoje. Priešinikų nacionalinės šalių rinktinės pasunkino mūsiškiams skintis kelius į pergales. Nepaisant to, kad komandai teko nusileisti Danijos, Rusijos ir Suomijos nacionalinėms ekipoms, “Drop that smile” įveikė Belgijos nacionalinę šalies rinktinę 11:8 ir “Ïnternational Airspace” komandą 15:8.
Prieš turnyrą “Drop that smile” buvo reitinguota į 23 pozicija, iš kurios komanda pakilo penkiais laipteliais aukščiau į 18-ąją vietą.Drop that smile 2015 Windmill Windup
Turnyro nugalėtojai:
Atvirajame divizione
1. Didžiosios Britanijos nacionalinė rinktinė
2. Čekijos nacionalinė rinktinė
3. Vokietijos (iki 23 m.) nacionalinė rinktinė
Žaidimo dvasios apdovanojimas – Didžiosios Britanijos meistų nacionalinė rinktinė
 
Mišriąjame divizione:
1. Airijos mišrios sudėties nacionalinė rinktinė
2. Prancūzijos mišrios sudėties nacionalinė rinktinė
3. Vokietijos mišrios sudėties nacionalinė rinktinė
Žaidimo dvasios apdovanojimas – “Captain Crook” (JAV)
 
Moterų divizione:
1. Vokietijos moterų nacionalinė rinktinė
2. Rusijos motėrų nacionalinė rinktinė
3. Šveicarijos moterų nacionalinė rinktinė
Žaidimo dvasios apdovanojimas – Vokietijos moterų nacionalinė rinktinė