Lietuvaičiai Lenkijoje iškovojo čempionų titulą Sveikas Miestas

Lietuvaičiai Lenkijoje iškovojo čempionų titulą

2019-03-20

Jau tapo tradiciją lietuvos komandoms kiekvieną pavasarį vykti į svečius, kaimyninėje Lenkijoje, mišrios sudėties salės turnyrą – “Mazurski Klimat” (kovo 16-17 dienomis). Dešimties komandų varžybose Vilniaus klubas “KossMix” buvo vieninteliai svečiai iš užsienio.

KossMix @Mazurski Klimat

KossMix @Mazurski Klimat

Turnyras prasidėjo šeštadienį turnyro pirmomis varžybomis prieš komandą “Szczupaki Olsztyn”, “Mujahedini Dysku”, “Dysko Polot”, “Uwagapies”. Be didesnio pasipriešinimo lietuvių ekipa iškovojo pergales, išskirti būtų galima tik “Mujahedini Dysku”, šio susitikimo kontrolę lietuvaičiai perėmė paskutinėmis rungtynių minutėmis. Po pirmos dienos grupės varžybų “KossMix” buvo pirmi grupėje iškovojus 4 pergales iš 4 galimų.

Sekmadienį “KossMix” laukė susitikimas pusfinalyje prieš antrąją B grupės lenkų komanda – “Ultimatum”. Lietuvaičiams lenkai nepajėgė pasipriešinti. Iškovota dar viena pergalė rezultatu 25-8. Finale lietuvaičių laukė “Mujahedini Dysku” su kuriais grupės rungtynėse jau teko rungtyniauti. Jau po pirmojo susitikimo su priešininkais buvo aišku jog ši komanda varžysis dėl medalių. Rungtynės klostėsi įtemptai ir varžovai apsikeisdavo sėkmingomis atakomis.

Likus žaisti 2 minutes “KossMix” pirmavo rezultatu 17-16, tačiau suklydę suklydome du kartus iš eilės, tuo pasinaudojo varžovai ir išlygino rezultatą. Pasibaigus pagrindiniam varžybų laikui rezultatas buvo 18-18. Žaidimas vyko iki sekančio, devyniolikto, taško. Abejos komandos turėjo net po du šansus laimėti, tačiau jais nepavyko pasinaudoti – abi komandos klydo. Trečiu bandymu “KossMix” ekipai pavyko surasti būdą kaip pelnyti paskutinį tašką ir tiksliu Mindaugo Mendelio perdavimu Sergey Kalugin rungtynių pabaiga buvo išspręsta 19-18.

Nepaisant didelės įtampos tarp komandų abi komandos demonstravo aukštą žaidimo dvasią viso finalo metu.

Turnyro žaidimo dvasios apdovanojimas įteiktas aukščiausią žaidimo dvasią pademonstravusiai komandai – “Mujahedini Dysku”.

Turnyro naudingiausi žaidėjai buvo renkami iš finalo ir tai buvo lietuvių komandoje “KossMix” – Gintarė Valantejutė ir Sergey Kalugin.

“KossMix” ekipai tai buvo trečias “Mazurski Klimat” turnyras ir tačiau pirmą kartą iškovotas čempionų titulas.

Ankstesni lietuvių pasirodymai šiame turnyre: 2017 metais komanda “Drop That Smile” – 1-oji vieta, 2018 metais – „KossMix“4 vieta, 2017 metais – „KossMix“ 2 vieta.

Daugiau informacijos apie sportą oficialioje Lietuvos skraidančiojo disko federacijos svetainėje – www.frisbee.lt