Lėkščiasvydžio pradedančiųjų taurę laimėjo “Kauno Kolegijos” komanda Sveikas Miestas

Lėkščiasvydžio pradedančiųjų taurę laimėjo “Kauno Kolegijos” komanda

2014-12-01

Lapkričio 29 d. Kaišiadoryse, Algirdo Brazausko gimnazijoje, vyko pirmasis jaunimo salės lėkščiasvydžio (ultimeito) turnyras “Wake up!”. Visos Lietuvos pradedančių ultimeito komandos buvo kviečiamos sudalyvauti ir lygiaverčiai varžytis bei kovoti dėl pergalių. Į turnyrą iš visos Lietuvos susirinko net 8 komandos: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Utenos, Kaišiadorių. Turnyre debiutavimo naujos, neseniai susibūrusios ir dar nematytos komandos.

wake_up_05Ypač inirtingos ir permainingos kovos vyko dėl medalių, tai yra varžybos dėl 3-iosios vietos ir žinoma finalas dėl turnyro taurės.

Įtemptos ir nervingos varžybos dėl bronzinių medalių vyko tarp “Sun City Colibri” (Šiauliai) ir “Klaipėdos Licėjaus” moksleivių komandos, kur tik paskutinę akimirką pergalę išplėšė “Klaipėdos Licėjaus” komanda rezultatu 9:8.

Turnyro finale susitiko “Kauno Kolegijos” ir “Vorų” (Vilnius) ekipos. Grupės varžybose komandos jau turėjo akistatą. Kovoje dėl pirmosios vietos abi komandos pademonstravo geriausią žaidimą.  Apyligiame mače jėgų pritrūko Vorų komandai, o Kauno Kolegijos komanda, lemiamais momentais sugebėjusi išlaikyti pusiausvyrą savo pusėje, oponentus nugalėjo rezultatu 12:10.

Garbingiausias žaidimo apdovanojimas – turnyro žaidimo dvasios taurė –  atiteko “Žaliųjų Velnių pirmąjai komandai” (Kaišiadorys).

Galime tik pasidžiaugti, kad Lietuvoje ultimeitas populiarėja ir kad į šią bendruomenę įsilieja vis daugiau naujų narių. Belieka tik treniruotis, kelti žaidimo meistriškumą ir nepamiršti mėgautis žaidimu.

Galutinė komandų rikiuotė:

  1. Kauno Kolegija (Kaunas)
  2. Vorai (Vilnius)
  3. Klaipėdos Licėjus (Klaipėda)
  4. Sun City Colibri (Šiauliai)
  5. Utenos Frizbio Entuziastai (Utena)
  6. Žalieji Velniai 1 (Kaišiadorys)
  7. Z (Velniai)
  8. Žalieji Velniai 2 (Kaišiadorys)

Ultimeitas (lėkščiasvydis), tai komandinis nekontaktinis žaidimas, žaidžiamas tarp dviejų komandų su specialiu, 175 gramų skraidančiu disku (lėkšte). Šis greitas žaidimas reikalauja fizinio pasirengimo, taktinių įgūdžių. Žaidime vadovaujamasi pačių teisėjavimo ir pagrindine – garbingo žaidimo taisykle.