Latvijos lėkščiasvydžio turnyro bronza iškeliavo į Lietuvą! Sveikas Miestas

Latvijos lėkščiasvydžio turnyro bronza iškeliavo į Lietuvą!

2015-11-11

Lapkričio 7-8 dienomis Latvijoje, greta Rygos esančiose Ogrės ir Lielvardės gyvenvietėse vyko vienas didžiausių ir žinomiausių Baltijos šalių lėkščiasvydžio turnyrų – “Rigas Rudens”. Kaip ir kasmet, į turnyrą susirinko kiek daugiau nei 30 komandų iš Latvijos, Estijos, Lietuvos, Baltarusijos ir Rusijos. Turnyre šiemet dalyvavo 5 komandos iš Lietuvos: 4 iš jų atviroje grupėje: „Vorai”, „Skraidantys drambliai”, „Marių Meškos” ir „KossMix”. Merginų grupėje Lietuvai atstovavo vienintelė komanda „Drop That Smile”.

Vorai - Flyingworms (1)

Vorai – Flyingworms

Stipriausia Lietuvos komanda – „Vorai” pateko į atvirojo diviziono elito grupę, tarp 8 stipriausių turnyro komandų. „Vorai” pirmą dieną žengė be klupčiojimų, iškovodami tris pergales iš trijų galimų. Antrą turnyro dieną vorai nugalėjo daugkartinius šio turnyro lauretus – „Hardcore Ultimate” ir laimėjo rezultatu 11:9. Pusfinalyje po ypač intensyvios ir nervingos kovos „Vorai” turėjo pripažinti latvių, kuriuos buvo įveikę grupės varžybose, pranašumą –  „Ultimate Decision” šventė pergalę rezultatu 6:7 ir atėmė iš vorų galimybę varžytis finale. Trečios vietos varžybose vorai išplėšė pergalę iš „Flying Worms” komandos pelnydami lemiamą tašką – 13:12. Atvirojo diviziono finale stipriausia latvijos komanda „Salaspils Wild Things” dar kartą apgynė savo vardą be didesnio vargo įveikę „Ultimate Decision”  rezultatu 15:7.

Atvirąją grupę šiemet sudarė 20 komandų. Iš keturių Lietuvą atstovavusių komandų, aukščiausią 3 vietą iškovojo daugkartiniai Lietuvos čempionato nugalėtojai – „Vorai“. Kauniečiai „Skraidantys drambliai“ galutinėje turnyro lentelėje užsitikrino 11 vietą. Klaipėdiečiai “Marių Meškos” – 15 vietą. Vilniečių komanda „KossMix“ liko 18.

Lietuvos merginų komanda „Drop That Smile” grupės varžybose iškovojo dvi pergales ir patyrė du pralaimėjimus. Antrą dieną žaidime dėl kelialapio medalių link merginoms kelią užkirto daugkartinės „Rigas Rudens” turnyro laureatės latvės „Moments“. Iškovojusios paskutinę pergalę prieš „KCN Riga”, „Drop That Smile” merginos dalinosi 5-6 vieta. Pirmoji vieta atiteko komandai iš Rusijos „Elvis Presley“ finale įveikusiai latves „Salaspils FK“ 15:9.

Vorai @ RR 2015 (2)

Vorai @ RR 2015

„Žaidimo dvasios“ apdovanojimas, skiriamas už aukštą sportinį meistriškumą, taisyklių laikymąsi ir pagarbą savo priešininkams, šiemet atiteko čempionų komandai „Salaspils Wild Things“. Aukščiausią žaidimo dvasią merginų grupėje pademonstravo vicečempionės, to paties sporto klubo sportininkės – „Salaspils FK“.

Apie žaidimą

Lėkščiasvydis, dar pažįstamas ultimeito arba frisbio vardu, yra komandinis nekontaktinis žaidimas, kurį dvi komandos žaidžia su 175 gramų skraidančiu disku (lėkšte). Diskas tarp komandos narių yra perdavinėjamas metant komandos draugams tol kol pagaunamas komandos nario taškų zonoje. Su disku negalima bėgti ir yra draudžiamas fizinis kontaktas. Šis sportas ypatingas tuo, jog nėra teisėjų – visus konfliktus/taisyklių pažėidimus sprendžia žaidėjai.Lietuvoje šiuo metu yra 12 komandų (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Jurbarke, Kaišiadoryse).

Ši, dar jauna ir auganti sporto šaka laikoma vienu greičiausiai augančių sportų pasaulyje. Pasaulyje šio žaidimo favoritai yra Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Australijos, Japonijos rinktinės. Europoje – Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Švedijos rinktinės. Lietuvoje įsikūrusi šio sporto šakos federacija ir pirmieji klubai veiklą pradėjo dar 2002 metais.

*Po šešių metų Latvijos lėkščiasvydžio turnyro “Rigas Rudens” bronza vėl atiteko vorams. Paskutinį kartą “Vorai” trečios vietos medalius iškovojo 2009 metais.
 
Aukščiausi lietuvių pasiekimai šiame turnyre
Atvirojoje grupėje antroji vieta pasiekta klubo “Taškas” 2007 metais.

Merginų grupjė pirmoji vieta iškovota “Bubblicious” komandos 2009 metais.