Kauno moksleiviai – netradicinės sporto šakos turnyro dalyviai! Sveikas Miestas

Kauno moksleiviai – netradicinės sporto šakos turnyro dalyviai!

2017-02-17

Vasario 14 d. (antradienį) Kauno mieste įvyko netradicinis, jau antrus metus iš eilės organizuojamas „Kauno Gedimino sporto ir sveikatingumo gimnazijos“ 7-8 klasių moksleivių lėkščiasvydžio turnyras  – „Olimpinis lėkščiasvydžio iššūkis“.

Kauno moksl. leksciasvydzio turnyras 2017.02 (1)

Kauno moksleivių lėkščiasvydžio turnyras 2017

Šiais metais varžėsi 3 miesto mokyklų komandos: Kauno Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija, Kauno Santaros gimnazija ir šeimininkai – Kauno Gedimino sporto ir sveikatingumo gimnazija su kūno kultūros mokytojais: Bronius Kazlovskis, Robertas Mežvenskis ir Nida Mulvinskienė.

Pirmoji turnyro vieta atiteko jau turintiems patirties žaidžiant lėkščiasvydį, šeimininkams – Gedimino sporto ir sveikatingumo gimnazijai. Antroji vieta atiteko, pirmą kartą dalyvavusiems tokio pobūdžio turnyre – Jono Žemaičio-Vytauto progimnazijos moksleiviams. Trečiąją vietą užėmė Santaros gimnazija, kuriai tai buvo pirmas kartas išmėginant šią naują sporto šaką.

„Olimpinis lėkščiasvydžio iššūkis“ yra Kauno Gedimino sporto ir sveikatingumo gimazijos organizuojamo projekto „Vasaris – Olimpinis mėnuo“ renginys.

Apie žaidimą

Lėkščiasvydis, dar pažystamas ultimeito arba frisbio vardu, yra komandinis nekontaktinis žaidimas, kurį dvi komandos žaidžia su 175 gramų skraidančiu disku (lėkšte). Diskas tarp komandos narių yra perdavinėjamas metant komandos draugams tol kol pagaunamas komandos nario taškų zonoje. Su disku negalima bėgti ir yra draudžiamas fizinis kontaktas. Šis sportas ypatingas tuo, jog nėra teisėjų – visus konfliktus/taisyklių pažėidimus sprendžia žaidėjai, taip pat žaidime nėra fizinio kontakto. Lietuvoje šiuo metu yra 12 komandų (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Jurbarke, Kaišiadoryse).

 

Oficiali Lietuvos skraidančiojo disko svetainė – www.frisbee.lt