FUTBOLO ŠVENTĖ TĘSIASI Sveikas Miestas

FUTBOLO ŠVENTĖ TĘSIASI

2012-06-17

Jau savaitę S.Neries gimnazijos dirbtinės dangos aikštelėje vyksta Euro 2012 Vilnius futbolo turnyro kovos. Dabar aišku, kad turnyras pasiteisino. Jo eiga kelia didelį susidomejimą tiek tarp žaidėjų, tiek tarp  žiūrovų, kurie gausiai susirenka stebėti varžybas.

A grupėje sėkmingiausiai kovoja Nemėžio (Russia) atstovai, kurie iškovojo 2 pergalės rezultatu 5:3 prieš Pavėluoti (Czech republic) ir 4:2 prieš Spartaką (Poland). Pastarieji turi 3 taškus 4:2 įveikę Olimpiją (Greece). Nemėžio (Russia) komanda jau užsitikrino vietą grupėje ir patekimą į ketvirtfinalį. Realias galimybes ten patekti turi Spartaką (Poland). Šias galimybes stirpina pastarųjų pergalė prieš Olimpiją (Greece).

B grupėje pirmauja dvi komandos surinkusios po 3 taškus. Tai Dūkštos (Denmark), kurie po 1 kėlinio atsilikdami 0:2 sugebėjo 5:4 įveikti Pervažą (Portugal) ir pastarieji, kurie be vargo 6:1 įveikė Pietų IV (Germany). Ketvirta šios grupės komada yra Ozas (Netherlands) savo varžybas pradėsianti ateinantį pirmadienį.

Visi tvirtina, kad pats stipriausias yra C pogrupis, kuriame žaidžia vienos pajėgiasių čempionato komandų. Visos šios grupės komandos savo dalyvavimu papuoštu finalinę turnyro stadiją, bet iš grupės į ketvirtfinalį išeina po dvi grupių komandas.

Pirmajame ture sėkmė lydėjo Finansų ministeriją (Spain), kurie po puikios rungtynių pradžios, kai paeiliui pelnė du įvarčius tik didelių pastangų dėka išsaugojo minimalią persvarą 3:2 rungtynėse su VDA United (Ireland). Daugelio nuomuonė,  tai buvo pačios gražiausios ir įdomiausios turnyro rungtynės šią savaitę.

World Cup 2010 Vilnius turnyro nugalėtojai – Penalty (Italy) kolektyvas rungtynėse su Fair play (Croatia) 2 kelinio viduryje atsilikinėjo net 1:4, bet finalinis švilpukas užfiksavo Penalty (Italy) pergalę 5:4. Galima suprasti Fair play (Croatia) komandą nusivylusius paleista pergale iš savo rankų.

D grupėje net 3 komandos jau patyrė pergalės džiaugsmą. Žaibai (England) 7:1 įveikė Stereo45 (Ukraine), Neozon (France) 9:5 rezultatu įveikė Dream team (Sweden), o pastarieji taip pat neturėjo vargo su Stereo45 (Ukraine) nugalėdami juos rezultatu 11:4. Stereo45 (Ukraine) prarado net teorines galimybes patekti į ketvirtfinalį.

Daugumoje rungtynių pergalę lemia 1-2 įvairčiai, tačiau pažymėtinas korektiškas komandų žaidimas. Tiesa yra geltonų kortelių, bet beveik visos jos už žaidybines pražangas. Nepaisant varžybų svarbos, komandos pagarbiai elgėsi varžovu atžvilgiu. Tikimės, kad taip pat bus ir tolimesnėse varžybose, kai pergalių kaina ženkliai pakils.

Rezultatyviausių žaidėju sąraše pirmauja 2 žaidėjai iš Dream team (Sweden) komandos – A.Lunys ir D.Kirjaikis, jie abu pelnė po 5 įvairčius. Po 4 įvarčius pasiekė  – Dūkštos (Denmark) žaidėjas R.Lipnevič ir A.Suslonov iš Neozon (France) komandos.

Varžybos bus tęsiamos pirmadienį. Birželio 18 dieną 18:30 susitinka Dūkštos (Denmark) Pietų IV (Germany), o 19:30 Pervaža (Portugal) susitiks su pirmas rungtines žaidžiančia Ozas (Netherlands) komanda.

 

Tolimesnių varžybų tvarkaraštį galima surasti facebook: EURO 2012 Vilnius.